Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek igaz az, hogy...

Mi a fene kérdése:

Szerintetek igaz az, hogy minden testi betegségnek lelki oka van?

Figyelt kérdés

2014. aug. 24. 16:13
1 2
 1/16 anonim válasza:
50%
Igaz.
2014. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is igaz.
2014. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem mert ha mondjuk valamilyen fertőzést összeszedsz annak tuti nem lelki oka van.
2014. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem derült ki egy betegségről sem, hogy lélek útján terjed. Az ebolát sem előzte meg semmiféle spirituális dolog terjedése. Vagy egy szimpla tüdőgyulladást is azért kaptam, mert bántotta valami a lelkem?


Viszont abban van igazság, hogy sok betegség kockázatát növeli a stressz (vagy akár lappangó betegség kiváltó oka is lehet), de ez nem lelki hanem pszichés ok.

2014. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sok esetben valóban lehet összefüggés, de ilyen formában, hogy "minden betegségnek", biztosan nem igaz.


Pl. lehetsz te akármilyen boldog, lelkileg kiegyensúlyozott, az ebolát akkor is elkapnád ha valaki megfertőzne.

2014. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy "minden" betegségnek lelki oka van az nem igaz. De az igen, hogy sok betegség kialakulásához hozzájárulnak lelki okok. A stressz, depresszív hangulat, szorongás mind elősegítik egyes betegségek kialakulását.
2014. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz. Lelki tényező sokféle testi betegséget okozhat, az igaz. De minden betegségre semmiképpen nem lehet ezt ráhúzni, pl. ott vannak a súlyos beteg gyerekek, náluk nyilván nem lelki ok van a háttérben.
2014. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem, a stressz közrejátszhat, de azt állítani, hogy mindent ez okoz, számomra egy ezoterikus hülyeség. Az étrend, életvitel, higiénia, genetika és egyebek is közrejátszanak egy betegség kialakulásában.
2014. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Olvastam egy könyvet, s abban erősítgették, hogy a lelki bajokkal küzdő családokban előbb-utóbb felüti a fejét valamilyen betegség. Példákat hozott, hogy pl. súlyosan autista gyerek édesanyja rákos lett, de mi is láthattunk a tv-ben családokat, ahol magukra maradtak a gyerekek, mert az édesanyjuk meghalt, főleg rákban. Tehát a lélek betegsége kikezdheti az immunrendszert, s nincs már ereje küzdeni, harcolni.
2014. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy van egy két éve tartó kötelességem- beteget kell ápolni, és már nagyon unom, ugyanis tudnivaló hogy nem gyógyul, és már nagyon-nagyon unom. mindent hozzá kell igazítani, nem lehet hosszabb időre elmenni sehova, az unokavigyázás is -ugye ők lennének az elsők- kész logisztika. Erre piszokul fáj a lábam, kopás, úgy néz ki hogy műteni kell. Ilyenre gondoltam.
2014. aug. 24. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!