Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Éjszakánként amikor lefekszem aludni, néha előfordul, hogy nyomást érzek a mellkasomon, olyan, mintha súlyok lennének rajta. Például ilyesmit érez az ember akkor is, ha izgul valamitől és amolyan "nyomó, szorító" érzést tapasztal a szívén. Tehát én ezt érzem, amikor félálomba merülök. Ha felkelek, akkor rögtön elmúlik. Ha visszafekszem aludni, általában már nem jelentkezik újra ez a probléma. Vajon mitől lehet ez? Tapasztalt már valaki hasonlót? Szerintem megér egy EKG-s vizsgálatot a biztonság kedvéért.


Egyébként ez a tünet mindig akkor jelentkezik, ha egy kicsit kimerültebb vagyok és lelki problémákkal küzdök (például most is beütött egy jó nagy krakk). Dióhéjban rólam annyit, hogy 24 éves férfi vagyok, kielégítő fizikai kondícióban. Az apai ágú nagypapámnak szívritmus zavara van, remélem ez nem örökletes.



2014. aug. 25. 09:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Pszichésnek tűnik, de természetesen nem fog ártani ha kardiológushoz fordulsz, az EKG-t ott mindenkinek azonnal csinálják és ha valami gond van, akkor más vizsgálatokat is. Öröklődhet a szív probléma egyébként, már csak emiatt is érdemes tisztázni, hogy mi nálad a helyzet.
2014. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!