Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit szedtek migrénes fejfájásk...

Mit szedtek migrénes fejfájáskor? Van vmi megoldás a migrén elkerülésére?

Figyelt kérdés

máj. 23. 05:01
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Nehéz meleg ételek alkohol cukor só kihagyása , friss levegő mentolos rágó viz facsart citromle ivása .
máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
100%
Ha elkapom a kezdeti jeleknél, akkor Ketodex, ha nem, akkor Apranax.
máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elkerülésére nincs jó tapasztalatom, megoldás rohamoldó. Első körben pulzuscsökkentővel próbálkoznak.
máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Katona Dius ***** válasza:
100%
Flektor
máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Appranax, Flector Dolo rapid, Nurofen
máj. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Algozone (kb 600 Ft). De csak akkor válik be, ha a kezdeti jeleknél észreveszem és beveszem. Ha nem akkor már semmi nem fog segíteni.
máj. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mana2017 válasza:
0%
Egeszseges taplalkozas,peldaul halal (omega3) miatt,vagy sok zoldseg ,brokkoli ,sparga ,minimum 2l folyadek bevitele,gyumolcs ,edesbugonya..stb semmi csokolade vagy zero alkohol,tejtermek v sajt is akar rohamot okozhat..mogyorokrem szinten..Nekem az etel soakt segit ,csokken a migraine vagy ha betartod az etrendet akar meg is szunhet teljesen..Sajnos en is migran szenvedek ,de nem szedek gyogyszert..Eletmodot kell valtoztatnod ha nem akarsz tobb rohamot!
máj. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mana2017 válasza:
Elnezest ,de gyorsan gepeltem..Szoval Etrendet kell Valtoztatnod ha nem akarsz tobb Migraine (rohamot)..es meg gyogyszert sem kell szedned...Nekem sokat segit!
máj. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Basszus! Mindent ami finom, ki kell hagyni, és mindent ami felpuffaszt és szélgörcsöt okoz nálam, azt kell enni. De jó, hogy nem vagyok fejfájós! A mentális egészségem úgy leromlana, hogy mér rég felakasztanám magam, ha nem ehetnék többé csokit, vagy sült húst, csirkepörköltet, igényes házi pálinkát, stb.
máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Van igazság abban, amit az #1 és a #7 válaszoló írt, de nem feltétlenül ezek a dolgok okozzák a migrént.

Én kb. 11-12 éves korom óta migrénes vagyok, de kizárólag a frontok (vagyis a hirtelen légnyomásváltozások) váltják ki - sokszor nagyon súlyos migrént okozva -, de semmi más nem.

Néhány éve elmentem ideggyógyászhoz, aki teljeskörű orvosi kivizsgálást javasolt, és szervi elváltozás nem lévén hivatalosan is migrénnel diagnosztizált. Két módszert javasolt:

1. életem végéig minden nap gyógyszert szedek a rohamok elkerülésére

2. csak rohamokra való gyógyszert szedek, amit a roham kezdetekor kell bevenni, hogy a roham elmúljon, és ne legyen erősebb

Én a 2. lehetőséget választottam, így felírt nekem egy speciális hatóanyag-tartalmú (nyilván vényköteles) gyógyszert (Calvinia).

Tehát én minden migrénes rohamom kezdetén beveszek egy Calvinia-t, és a roham elmúlik.

Neked először azt javasolnám, hogy próbáld meg kifigyelni, kideríteni, pontosan mi váltja ki a migrént (lehet, hogy már tudod is, de itt nem írtad le). Ha kajaféle (pl. sajt, csoki, vörösbor, stb.), akkor annak a fogyasztását minimum mérsékeld, de ha tudod, teljesen iktasd ki az étrendedből, ha viszont az időjárás-változás, mint nálam, amit nem tudsz befolyásolni, akkor a minden nap szedni szükséges gyógyszer lehet a megoldás számodra, amitől a migrénes roham ki sem alakul.

Remélem, tudtam segíteni.

máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!