Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon sűrűn megsérülők...

Attila96 kérdése:

Nagyon sűrűn megsérülők sportolás közben, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

5 éve sportolok(box).16 éves fiú vagyok!11 éves koromban kezdtem el és 14-15 éves koromig nem volt semmi gond.De 14-15 évesen nagyon megnyúltam,hirtelen sokat nőttem!És azóta folyamatosan mindig megvagyok sérülve!A hátammal kezdődőt mert megrándult és 4 hónapot ki kellett hagynom utána részleges szalag szakadásom lett a térdemben!Eltelt fél év izomszakadás lett a vállamba és azóta rossz!Voltam a könyökömmel is baj.Most pedig a comb ínszalagom van meghúzodva és ennek is kell vagy 1-2 hónap! És ezek 1,lassan 2 év leforgása alatt történtek!

ÉS Már annyira bosszantó mert ez általában a versenyek előtt történik és így ki kellett hagynom őket.

Már voltunk sok orvosnál amikor kezeltettük a sérüléseket és nem tudták megmondani hogy mi lehet ennek az oka hogy ilyen könnyen lesérülők!

ha valaki tudna mondani valami tippet vagy tanácsot hogy mit tegyek nagyon megköszönném

16/F



2014. szept. 2. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

De mit sportolsz?

Lehet amúgy hogy túl hirtelen nőtél.

2014. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Alapvető tápanyaghiány (vitamin, ásványi anyag, nyomelemek).


Úgy sejtem, hogy ha gyerekkorodtól sportolsz és már 5 éve tart, ráadásul versenyszerűen, akkor komolyan is veszed a dolgot, szóval itt az ideje felhagyni az eddigi szokásokkal és valóban sportolóvá válni. Oda kell figyelni a táplálkozásra, mega dózisú vitamincsomag alap; elfogadható hatóanyagtartalmú ízületvédő szintén alap. (meg egy normális étrend, edzésterv, bla bla bla, de ezeket gondolom tudod, meg a kérdés szempontjából másodlagosak)


Hogy akarsz sportolóként jól teljesíteni, ha az átlagember számára szükséges mennyiségeket sem viszed be ezekből?

Minél többet sportolsz, annál többet bírsz (hiszen fejlődsz), ergo egyre nagyobb a terhelés, amit a szervezeted kap (a Te esetedben például 5 év után már a sokszorosa a réginek), de a bevitt tápanyag ugyanolyan minőségű/mennyiségű, mint egykor, mégis várod, hogy ne fájjon semmid.


Erre sajnos pénzt kell költeni, vagy vissza kell venni a tempóból és hobbiszinten sportolni (amit 16 évesen elképzelni sem tud az ember); ezenkívül van egy olyan mondás, hogy "ahol a versenysport kezdődik, ott az egészség végződik".


Máskülönben én is ízületi nyűgökkel küzdöttem mindig, de a táplálékkiegészítők rendbe szedtek olyan sérüléseket/ártalmakat rajtam, amikről sosem hittem volna, hogy elmúlik. Tehát tapasztalatból beszélek, egyébként nagyjából akkor kezdtem a sportot, amikor Te születtél.


(Az orvosokon meg nem kell csodálkozni.)

2014. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!