Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tovább és mitől lehet?

Hogyan tovább és mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy ideje (kb 2-3 hónapja)a bordáim mögött szúró feszítő érzést tapasztaltam. Általában a szúró érzés után ugyan azon az oldalon a karom valamely pontján ugyan olyan szúro érzes keletkezik, de intenzívebben fáj.Van amikor az egész gerincemben érzem ezt. A szívem melett és fölött is szokott lenni de ritkábban.Egy hónapja beküldtek sürgősségire, vese problémával,de a vér és vizelet vizsgálat semmit nem muatott ki. A vércukrommal elvileg semmi baj,csak annyit mondtak hogy a határon van az érték.( azért kaptam beutalót, mert hetekig szédelegtem) Az egyik orvos rokonom egy tesztet csináltatott velem egy géppel ami a test káros anyagait vezeti ki a lábon keresztül vízbe ( nem tudom mi a gépezet neve) ő azt mondta hogy a víz színe alapján a májammal van valami. Sajnos már nem tudom milyen szakorvoshoz is kéne mennem.

2014. szept. 4. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A tüneteid alapján ez lehet mozgásszervi betegség is.

Meghúzódhatott a bordaközi izmod emiatt simán lehetnek ilyen panaszaid. De lehet persze más is de inkább erre gyanakodnék. Ülőmunkát végzel? Mozogsz eleget? Sportolsz valamit,

2014. szept. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elmondottak alapján - józan paraszti logika - megnagyobbodott a májad, és az nyomja a többi szervet. a máj feletti szervek nem tudnak hova tolódni, mert a borda közrefogja őket, ezért nyomva vannak, és az okoz panaszt.

Hepatitisre vizsgáltak?

2014. szept. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani. Hasi ultrahangot és röntgent, illetve EKG-t nem csináltak? Az talán mondana valamit, legrosszabb esetben kizárna egy csomó mindent. Lehet, hogy gyomor és vastagbél tükrözés, másrészről tüdőgyógyászati vizsgálat sem árt. Ha ezek nem hoznak eredményt akkor mozgásszervi irányba (reumatológia) érdemes elmenni.

Ha ez sem elég akkor nincs ötletem. De ezek közül valamelyik (ha rendesen vizsgálnak ki) valószínűleg kimutatja az okot.


Még valami: Miféle orvos az a rokonod, aki "vízbe vezeti lábon át a káros anyagokat, és a víz színe alapján májbajt diagnosztizál"? Ne vedd sértésnek, de ez nekem vastagon kuruzslásnak tűnik.

2014. szept. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Tanuló vagyok, ha a napi fél óra sétálás sportnak számít... Nem mozgok valami sokat.

Második válaszolónak:Hepatitisre nem vizsgáltak.

Harmadik válaszolónak: hasi ultrahangot csináltak, semmit bem mutatott ki. Köszönöm a válaszokat, sokat fog segíteni :) Igazából ő pszichiáter.

2014. szept. 4. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!