Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki adjon tippet, vérkering...

Valaki adjon tippet, vérkeringési zavar és már nagyon kellemetlen! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy Raynaud-szindrómám van vagy hideg allergiám, de a tüneteim nem teljesen ezt mutatják! A lábujjam elkezd lilulni, akár szobahőmérsékleten is, ha egyáltalán nem mozgok, ha télen megyek fél órát, már nem érzem a lábamat és néha-néha kibicsaklik, de nem érzem! Érzéketlen lesz fél óra után a lábam, mintha elérzéstelenítenék, fél óra után semmit nem érzek! Vastag zoknit húzok (2-3-at szoktam), ami nem vágja be a lábam, és szőrmés csizmát viselek! És akkor is... a kezeim márványozottak szoktak lenni, azokat is egy idő után nehezen tudom mozgatni, pedig dupla kesztyűt szoktam húzni és elpirosodnak. Néha leesik a lábujjaimról a köröm, most pedig leszedtem a körömlakkot a lábujjaimról és mindkettőn véraláfutást vettem észre! Kék folt van mindkettőn, mintha megütöttem volna vagy benyomta volna őket valami! Pedig nem vettem az elmúlt hónapokban új cipőt és egyik lábamra sem esett rá semmi, nem léptek rá. Egy éve is volt ilyen, csak akkor lila folt volt. És utána bekeményedett a köröm rajta! Az orvosok azt mondták, hogy vérkeringési zavar, szedhetek Bilobilt, de nem fog nagyon hatni, mert nekem erősebb kellene, viszont ha most elkezdek szedni értágítót, arra rászokik a szervezetem és idősebb koromban már nem fog hatni! Valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata? Évről évre egyre rosszabb és kibírhatatlan a fájdalom már, enyhébb tél is megvisel :( Valaki tudna adni tippet?

22L



2014. szept. 11. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is Raynaud szindrómám van és ugyanezeket teszem én is (kesztyű, több zokni, betakarózom, stb.) Nekem a körmeim nem esnek le, elég durva lehet akkor a Te eseted. :-S

Nálam is váltogatja a bőröm és a körmöm a színét kézen-lábon, a lábam durvább. Bilobilt mondtak? Csodálkozom, hogy csak ennyit. Raynaud-ra van egy Naftilong nevű gyógyszer, nekem ezt írták fel, szedem és néha jobb tőle, igaz, már alig lehet hozzájutni, mert M.o.-n nem forgalmazzák már, elvétve lehet rábukkanni egy-egy patikában. Infúziót is szokás adni rá, meg nem tudom, hogy a Chinotal-t adják-e még, de tudom, hogy azt is adták erre régebben.

Megértelek, sajnálom a nagy fájdalmakat! Én is szenvedek vele nagyon, 28 fok alatt jönnek a gondok.

Ja, mégvalami eszembe jutott. Ajánlották nekem a váltófürdőt, még nem próbáltad? Nekem néha-néha segít egy rövid időre.

Ajánlott nem csak a végtagokat, de a törzset is melegen tartani, ezt mondták nekem, de én is próbáltam már addigra és tényleg segít néha.


Hirtelen ennyi jutott csak az eszembe, ha van kérdésed, írjál nyugodtan!


Remélem, hogy javulni fog az állapotod!


Üdv!

2014. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!