Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet az arcomon, mivel...

Mi lehet az arcomon, mivel kezelhetném vagy bőrgyógyászhoz menjek?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy pici pattanásszerű dudorok jönnek ki. Olyan mintha pattanás lenne, piros, dudoros. Nem nagy, tényleg kis picik,de elég sok. Ha megpróbálom kinyomni akkor nem jön ki semmi,de sebes lesz. Kenem aloe vera levelének a nedvével,zseléve és bepanthen krémmel. 1 hét alatt elmúlik,de aztán pár nap múlva vissza jön és minden kezdődik előröl.

Hallottam,hogy rossz tapasztalatokat a bőrgyógyászokról pattanás kezeléssel kapcsolatban. Meg munka mellett nehezen is tudnám megoldani,hogy eljussak, de érdekelne,hogy egyáltalán tudna-e valamit rá mondani?

Egy-két dolog ami fontos lehet : 1 éve nem szedek fogamzásgátlót, nem használok sminket (alapozót sem), poros helyen dolgozom, talán ez befolyásolhatja, elég sok pórus van az arcomon. Nem nagyon szoktam pattanásos lenni csak,ha zsírosabban étkezem.

Garnier-es micellás vízzel szoktam az arcom mosni, illetve nagyon ritkán az avon clearskin termékek közül a kékkel. Nem használok más krémet.


Itt egy kép : [link]


Köszönöm a segítséget! :)


2014. szept. 19. 20:31
 1/1 defi@nt válasza:

Én nem vagyok se bőrgyógyász, se kozmetikus, se nő, viszont régen sok ehhez az izéhez hasonlóm volt. Én is mindenfélével próbálkoztam, (akkori) hiperszuper készítményekkel, de nullát nem ért. Végül a csalántea (inni, nem kenni) megadózisú cink (50-100mg/tabi) + éjjelre (fehér, hagyományos) fogkrém pötty kombó eltűntette egy idő után az összeset. Na meg a jóöreg palm-olive testápoló (gondolom a benne lévő olíva miatt)


Ha gondolod próbáld ki, nekem bejött. Istentelen rég nem volt 1 pattanásom, pattanás szerűségem sem. A megadózisú cink egyébként annyira brutál, hogy a 6-8 éve szűnni nem akaró szemölcseimet is 1 hét alatt szó szerint leszárította a kezemről-lábamról (egyik funkciója, hogy rendbeteszi a bőrt, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy "a bőr egészségéért, ellenállóképességéért felelős")


Sok sikert

2014. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!