Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ezzel az üggyel fordulhatok...

Ezzel az üggyel fordulhatok egyedül szülő nélkül bőrgyógyászhoz? És kell ezért fizetnem?

Figyelt kérdés
Azzal az üggyel fordulnék bőrgyógyászhoz, hogy már 15 éves vagyok de még mindig nem szőrös a hónaljam. Nem szeretném hogy a szüleim tudjanak erről, mert ez nekem kínos.

2014. szept. 2. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy bőrgyógyászra tartozik, inkább belgyógyászra/endokrinológusra.

De ha más problémád, tüneted nincs, akkor nem biztos, hogy emiatt, ebben a korban érdemes orvoshoz fordulni. A nemi érés mindenkinek eltérő ütemű.

2014. szept. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felesleges ezzel orvoshoz fordulnod.Ha egy szál sem nőne ki,az sem okozna semmilyen gondot.Akinek meg kinőtt,az meg

borotválni akarja már .Ki ért meg benneteket .

2014. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kiss1330 ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Nem írta, hogy férfi vagy nő-e, így nehezebb pontosabbat írni. Ha semmilyen más tünete(szomatikus=testi) nincs, akkor ezzel a problémával felkeresni a bőrgyógyászatot nem sürgős. Persze ha nagyon szeretné megvizsgáltatni az sosem baj. Ha pár év múlva(gondolok itt 17-18 éves korra) sem jelennek meg szőrszálak az érintett területen, akkor viszont érdemes felkeresni a bőrgyógyászatot, aki továbbutalja/továbbutalhatja endokrinológiára, belgyógyászatra vizsgálatokra. Úgy gondolom ezt nem kellene szégyellni a szülei előtt,annál is inkább őket megkérdezni, hogy nekik ilyen korban nem-e volt hasonló, mert azzal sokkal "okosabb" lenne az ügyben. Remélem tudtam segíteni. További szép napot!

2014. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Fiú vagyok, ezt ki lehet deríteni a témakörből( egészség-férfiak egészsége)
2014. szept. 2. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

ezzel nem kell még orvoshoz fordulnod.


NÉzd ha van már fanszőrőd,spermád akkor minden oké veled,csak később fog a hónaj szőrőd kinőni.


MÉg egy fontos dolog,hogy sokan akik a te korodban kisnövésűek azok gyakran később kezdnek el fejlődni.

16-16,5 éves kor az amikorra egy fiúnak orvosilag már mindenképpen kell hogy spermája legyen.


Tehát a hónaj szőr az másodlagos,de ha 16 évesen még nem lenne spermád akkor kellene aggódnod és endokrinologushoz fordulnod.


Fanszőröd van?és mióta?(fontos mert ha alí 1-1,5 éve akkor kicsit későnérő vagy)

Spermád van?

Magasságod mekkora?

2014. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fanszőröm már van úgy 3 éve, spermám is úgy 2-3 éve, és 170 centi körül vagyok, szóval nincs az érettségemmel semmi gond, csak a hónaljamon nincs szőr
2014. szept. 2. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Nincs baj,mert a fontos a fejlődésben a fanszőr és a sperma.És neked az van ,ez tökéletes.


Nem vagy túl magas, én ennyi idősen már 178 cm voltam,de utána csak 4-5 cm-t nőttem már,de mindenki nem lehet langaléta,van aki később kezd megnyúlni.


ne aggódj normálisan fejlődsz,nincs miért aggódnod,majd az is ki fog nőni,van akiknél csak 16 éves korban kezd nővögetni.

2014. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!