Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy cukorbeteg...

Lehetséges hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Fáradékony vagyok, sokszor pisilek, annak ellenére, hogy alig iszok valamit. A látásom romlott, a számban furcsa ízt érzek és vakarózok. Van amikor meg szédülök és hirtelen rosszul leszek (mint amikor egy cukrosnak lemegy a cukra)

16L



2014. szept. 26. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:

A háziorvos egy rutin vizsgálattal meg tudja állapítani.

Hétfőn menj be hozzá!

2014. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt meg kell nézni, lehet más is, de cukorbetegség is lehet.


Amúgy egy tévhitet eloszlatok: kezeletlen cukorbetegnek SOHA nem esik le a cukra! Pont ez a lényege a betegségnek, hogy sok cukor van a vérben, mert nincs ami eltakarítsa. A cukorbetegeknek akkor esik le a cukruk, ha pancsolnak az inzulinnal, és túl sokat adnak be vagy beadják a normál adagot és elfelejtenek enni. Szóval cukorbetegség SOHA nem kezdődik alacsony vércukorral (van ilyen betegség is, de annak nincs köze a cukorbetegséghez).

2014. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

azért romlott a látásod, mert nem pótolod a folyadékot rendesen..a többi stimmel...


irány a doki..illetve, ha van olyan jó ismerősöd, akinek profi vércukormérője van otthon, kérd meg, hogy te is kipróbálhasd...ő már tudni fogja, mit mikor, miért..


de az orvost ne hagyd ki.ez nem játék


tessék sok (ásvány)vizet inni... a tej most nem jó.

2014. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es: Pedig van olyan...

Cukorbeteg vagyok, kezelés előtt azért kezdtek vizsgálni, mert leesett a cukrom és elájultam...

Nem mindenki 30-as cukorral kerül be a kórházba.

2014. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Cukorbeteg vagyok, kezelés előtt azért kezdtek vizsgálni, mert leesett a cukrom és elájultam..."


Akkor te nem 1-es típusú cukorbeteg vagy, hanem kettes valószínűleg. Ezt a "leesett a cukrom és elájultam" dolgot viszont hadd vitassam (talán félreértettél valamit), a cukorbetegségek közös tulajdonsága, hogy fennáll egy tartós hiperglikémia - hogy egy cukorbetegségre alacsony VCSZ hívja fel a figyelmet... hát elég hihetetlen számomra, de minimum gyanús, hogy más van a háttérben, esetleg már előtte szedtél metformint vagy ilyesmit, vagy nagyon ingadozott a VCSZ-ed, de nem egy manifeszt DM volt a tünet mögött, hanem egy prediabetikus állapot.


T1DM-esnek SOHA nem esik le a cukra kezelés előtt, mert az egyetlen egy vércukorcsökkentő hormon az inzulin, ami nincs a szervezetükben (minden más pedig a VCSZ-t emeli). Ők kivétel nélkül 15-20 feletti (vagy ennél jóval magasabb) cukorral kerülnek orvoshoz, ezért pisilnek sokat, vagy súlyosabb esetben kómában kerülnek kórházba. 16 éves lányoknál pedig extrém ritka a T2DM.

2014. szept. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös: elárulom, hogy egyes vagyok ;) csak a szervezetem mindenre hamar reagál, az éhgyomrim 8-10-es volt, tehát nem egy 30-sal kerültem be kezelésre a kórházba. És igenis leesett miután nem ettem kb. egész nap. Az elején még az egyes típusúaknak is van minimális inzulin termelésük. Azt hívják mézeshetek időszaknak.


Szóval szerintem én jobban tudom, hogy milyen típusú vagyok ;)

2014. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az a szigetsejtes gyulladás, amiből lesz a cukorbetegség. (Viszont abban igazad van, hogy ilyenkor kell elkapni, nem amikor kiszáradva, acetonosan és kómában érkezik az illető.)


Cukorbetegség onnantól van, amikor az inzulintermelés végleg leállt, és konstans magas a vércukorszint. (Az insulitis végstádiuma.)

2014. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hidd már el, hogy minden cukorbetegnek az elején egy minimális inzulin termelése van!!

Ezért van, hogy beállítják őket x adag inzulinra, elteleik fél-1 év és növelni kell az adagot, mihelyt leállt az egész.

Én 3x2 egységgel kezdtem, most fél év után 3x6-on és éjszakai inzulinon vagyok.

2014. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És 7 éve ugyanitt maradt az inzulinigényem... tehát elején volt, majd fél év után teljesen leállt.
2014. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!