Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg lennék?

Cukorbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Laborvizsgálatot végeztek,a házi orvosom azt mondta,hogy minden rendben,de több helyen is azt olvastam,hogy a glükóz normálértéke : 3,9 - 5,6 mmol/l. Nekem 5.87 mmol/l. Ez bajt jelent?
2014. aug. 15. 08:23
 1/3 A kérdező kommentje:
A másik,hogy a limfociták száma is 19%-tól normális,nekem meg 16.7 %.Ez a két érték nincs rendben.Ez mit jelenthet?Aggódnom kellene?
2014. aug. 15. 08:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben a leleteden más határérték volt megadva és azon belül volt a tiéd, akkor azt normálisnak kell tekinteni. Ugyanis minden labor eltérő pontosságú/minőségű/korszerűségű technikávál/vegyszerrel dolgozik, emiatt az interneten olvasott határértékek nincsenek kőbe vésve (főleg, hogy a legtöbb határérték függ kortól + nemtől is), bizonyos mennyiségű elétérés megengedett.


Limfocita: az eltérés nem durva, önmagában semmit nem jelent általában (kivéve ha extrém magas / alacsony -> pl.limfóma), maga a limfocita szám egy elég dinamikusan változó paraméter.


gyulladásos faktorral eggyütt (pl. CRP) szokták nézni.


Szóval aggodalomra semmi ok, amennyiben más eltérés nincs ez gyakorlatilag egy tökéletes lelet

2014. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Más eltérés nincs,köszönöm szépen :)
2014. aug. 15. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!