Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy, vörös kiütések: mik...

Nagy, vörös kiütések: mik lehetnek, és mivel lehetne őket kezelni?

Figyelt kérdés
Kb. másfél hónapja pici piros pöttyök jelentek meg a nyakamon és az arcomon, de nem pattanásszerűek, mert nem lehet őket kinyomni. Egy hete pedig már hólyagok is jöttek (nem is kevés, és nem is kicsik), amiktől egyszerűen sehogy nem tudok megszabadulni. Először azt hittem, hogy pattanás, és kamilláztam, gőzöltem, Zynerittel kentem, pakolásként élesztő+tej keverékét kentem, mert máskor bevált, de semmi sem történt :( Ugyanott vannak, és már fájdalmasak is. Ma voltam vele a bőrgyógyászaton, elmondtam a panaszomat; amikor a nővér megnézte az adatfelvételkor, azt mondta, hogy pattanás, aztán mikor kamillás oldattal leecsetelte, beismerte, hogy nem az. A gond az, hogy a bőrgyógyász viszont pattanásra való kenőcsöt (Differin) és antibiotikumot (Tenutan) írt fel, annak ellenére, hogy mindent elmondtam neki. Nem szeretném feleslegesen és ok nélkül beszedni az antibiotikumot, mert én nem hiszem, hogy ez pattanás lenne... Inkább arra gondolok, hogy allergia okozta. Ugyanis leginkább azóta vettem észre ezeket a tüneteket, amióta Portugáliában vettem egy bizsu gyöngy fülbevalót, és azóta is hordom - mondjuk most már kivettem, meglátom, tényleg az volt-e a ludas. A menstruációm egyébként problémás, még erre gondoltam, hogy okozhatja ezeket a kiütéseket, de teljesen tanácstalan vagyok. Rossz így emberek közé menni :( Ha valakinek van valami tapasztalata ezzel hasonlóval, azt szívesen várom!

2014. szept. 30. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

ha a fülbevaló is okozta akkor is 1-2 hét mire el fog múlni. nekem is voltak hasonló allergiás kiütésim(ekcéma, csalánkiütés). én szteroidos kenőcsöt használtam rá, de szerintem anélkül is el fog múlni.


ha tudsz menj másik bőrgyógyászhoz is.

2014. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!