Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan védekezzek a 2 havonta...

Hogyan védekezzek a 2 havonta történő torokfájásos (gyulladásos) megbetegedés ellen? (1-2 hétig is eltart amíg meggyógyulok)

Figyelt kérdés

3 éves koromban tüdőrákkal diagnosztizáltak, majd műtöttek. Utána kemoterápiát kaptam fél évig. Az eléggé legyengítette az immunrendszeremet. Utána sokat betegeskedtem. Azóta jelentősen javult az állapotom, de kb 10 éves koromtól folyamatosan végigkísérte az életemet ez a torokfájás. Rendszeresen jártam orvoshoz.


Ez a lebetegedés egyszerű torokfájással kezdődik, kapar a torkom, általában este érzem, hogy valami van a torkomon. Másnap reggel fáj, majd még jobban fáj. Utána elkezd folyni az orrom, majd a torokfájás enyhül és negyed-ötödnapra el is múlik a fájdalom. Az orrfolyás marad és bejön mellé a köhögés. Ebből a gyógyulás sokszor 2 hétig is eltart. Általában antibiotikum szokott segíteni. Többnyire minden betegséggel felkerestem a háziorvosomat, ő írta fel az antibiotikumot. Azt szokta mondani, hogy olyan csúnya a torkom, hogy erre az kell. Több orvos is látott életem során, sokan kezeltek. Szóba került a mandulaműtét is, de mivel volt pár komolyabb műtétem és tüdőproblémáim vannak, volt olyan dokim aki nem javasolta.


A megbetegedéseim azt hiszem ritkultak, de nem szüntek meg. 2-3 havonta jelentkezik egy és ilyenkor teljesen életképtelenné válok. A tanulmányaim során nagyon sokat szívtam emiatt. Így nem tudok biztos programot betervezni magamnak, mivel úgy érzem már bármikor lebetegedhetek huzamosabb ideig.


Volt torokváladék vételem a torokfájásom elején. Az áll a lelet eredményén, hogy baktériumot nem találtak. Azonban antibiotikumot kaptam ismét. (Amikor felírták a gyógyszert még nem volt eredménye a torokváladéknak.)


Azért küldtek mintavételre, mert rendszeresen vagyok beteg és gondolták megnézik mi okozza, hátha tudnak valami célzott antibiotikumot felírni. Viszont itt az áll, hogy nem találtak baktériumot.


(Lehet hogy a többi torokfájásos megbetegedésemet sem baktérium okozta? Szinte mindig kaptam antibiotikumokat.)



24 éves fiú vagyok. Rendszeresen sportolok, igyekszem egészséges életmódot élni. Nem iszom, nem dohányzom, semmilyen tudatmódosító szert sem használtam soha. Úgy gondolom, hogy egészségesebb életmódom van, mint az emberek többségének.


Szeretnék valami tanácsot kérni, mihez kezdjek ezzel a rendszeres lebetegedéssel. Egyetemre járok és nagyon megvisel az állandó kihagyás. Ilyenkor olyan beteg vagyok, hogy nem tudok bejárni órákra. (Kapar a torkom, ömlik az orromból a takony meg fuldoklom szinte) A teljes gyógyulás 2 hétig eltart.


Sok orvos látott már, de senki sem javasolt igazán semmit. A betegségem lefolyása nem változott jelentősen.

A rendszeres sportolás úgy vettem észre jótékonyan hatott az életemre, van hogy ritkábban jön a betegség és volt már, hogy 1 hétig tartott vagy hogy hamarabb elmúlt.


2014. okt. 1. 01:53
 1/3 A kérdező kommentje:

Általában a diagnózisom torokgyulladás/garatgyulladás/mandulagyulladás.


Sajnos nem vagyok jártas az egészségügyben, így nem tudom mi a különbség, milyen eljárások vannak. Gondoltam megkérdezem itt, hátha tud valaki segíteni

2014. okt. 1. 01:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben konzultálnék egy komoly fül-orr gégésszel, mandulaműtét ügyben. A nagyobbik fiamnak kiskorában hasonló tünetei voltak, évente háromszor-négyszer. Kivették a manduláját, utána megszünt minden probléma.

Plusz az immunrendszeredet kéne erősíteni. Béres cseppet, nagy dózisú C vitamint ajánlok.

2014. okt. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:
Egyél gyakran fokhagymát, hagymát, citromot, céklát, fekete ribizlit, áfonyát, ezek természetes immunerősítők.
2014. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!