Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valami betegség lenne?...

Ez valami betegség lenne? Vagy csak az alacsony vérnyomás tünetei?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy alacsony a vérnyomásom, és rengeteget vagyok rosszul. Általában 95/55 körül mozog a vérnyomásom. A múltkor mikor reggel utaztam a buszon, hirtelen hányingerem lett, majd minden el sötétedett, és semmit nem hallotam, megkértem a barátnőm hogy adja át a helyét, nehezen le ültem és annyit tudok hogy le hajtottam a fejem, és mintha az eszméletem vesztettem volna. Tegnap reggel a buszon, álltam majd hányingerem lett, rád dőltem a fejemmel a jobb karomra és be csuktam a szemem, megint minden sötét volt és nem hallotam semmit, annyit éreztem hogy valami rázkódik, azt hittem a busz, aztán elájultam, a barátnőm fogott meg, meg egy csávó segített rajtam. Aztán már csak arra ébredtem hogy körülöttem áll a barátnőm és a csávó egy üveg vízzel, és nyitják az ajtót is hogy jöjjön a levegő, meg a bussofőr kérdezte hogy hívjon-e orvost, de vissza utasítottam mert a múltkor is 10 perc után jobban lettem, végül ki derült az is hogy nem a busz rázkódott hanem én rángatóztam, ezt mesélték vissza, de nem tudom hogy mi lehet ez. Orvosnál már voltam meg vérvételen, és ott minden rendben volt. De már ijesztő az is hogy rángatóztam.. Ez mitől lehet? Ezek lennének a tünetei az alacsony vérnyomásnak, vagy áll más is emögött? Bocsi, hogyha kicsit sok lett! Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! 16/L
2014. okt. 23. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Igyál koffeines kávét és fekete teát rendszeresen.
2014. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami más is van a háttérben, de az alacsony vérnyomásod simán okozhatja ezt. Én is kb. ennyivel "ketyegek", igaz én hosszabb álldogálások után szédülök, dőlök, ver le a víz, stb. Eszel rendesen? Nem vagy túl sovány? Nekem rontotta a helyzetet, hogy sokat fogytam, és 100%, hogy elájulok, ha nem eszem rendesen.


Amit tudsz tenni, hogy mozogsz valami, mert erősíted azzal a lábaidat (izompumpa), így a keringésedet. Sajnos ez az a probléma, amivel nem igazán tud senki mit kezdeni.

2014. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vékony típus vagyok, nem minden reggel van időm enni sajnos, meg a suli miatt nem tudok rendszeresen enni. Mostantól fogom csinálni hogy rendszeresen eszek. Mindenáron. Egyébként ajánlották a szőlőcukrot is, hogy az rögtön fel tudja vinni a vérnyomást.
2014. okt. 23. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!