Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha ingadozik a vérnyomásom,...

Ha ingadozik a vérnyomásom, akkor szóljak orvosnak?

Figyelt kérdés
Pár napja szinte folyamatosan szédülök. Komolyabb tüneteket nem érzékeltem, de elkezdtem mérni óránként itthon a vérnyomásomat leginkább kíváncsiságból. Mindig hol kicsit magasabb, mint kellene, h meg alacsonyabb, eddig kb. kétszer volt normális értékben, olyankor pont nem is szédültem. Ha magasabb a legtöbb eddig 140/70 volt, a legalacsonyabb pedig 90/60. Pulzusra fekvő helyzetben a magas értéknél 110et írt a mérő, ha épp alacsonyt mért, akkor 65öt. Szóval most nem tudom igazából, hogy szóljak szerintetek orvosnak? Vagy a vérnyomás mérőm a rossz? Vagy ez normális, és más miatt szédülhetek?

2014. jún. 22. 01:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A szédülés nem normális. Ezért keress fel orvost. Ott megemlítheted a vérnyomásaidat. Majd ő eldönti, hogy van e teendő és mi az.
2014. jún. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj orvosnak, a vérnyomásingadozás megterhelőbb a szívnek, mintha folyamatosan beállna a magasabb értékre.
2014. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a privit is.
2014. jún. 22. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy időjárásra ingadozik, a vérnyomás változik, de mindig ugyanaz. ha fiatal vagy szerintem nincs baj
2014. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
35 vagyok. Hát, hogy időjárásra volt-e azt nem tudom, nem figyeltem meg. De voltam már dokinál, nincs hál égnek nagy baj, csak elkaptam egy fertőzést és azért voltak ezek a tüneteim. :)
2014. júl. 5. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!