Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, még nem voltam...

Mit tegyek, még nem voltam bárányhimlős?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és még nem voltam bárányhimlős, pedig az óvodában rengetegszer volt járvány, sőt még az iskolában is volt. Kb.2 éve nagymamámnak övsömöre volt, tőle se kaptam el. Nemrég, talán 1 hónapja az unokatestvérem szintén övsömört kapott, nekem mégse lett semmi bajom, de miért? Félek a szövődményektől, és nem tudok ellene mit tenni. Hallottam már védőoltásról, szerintetek érdemes lenne azt beadatnom?
2014. okt. 23. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

"A bárányhimlő nem csak gyermekbetegség, akik gyermekkorban nem estek át rajta, azok felnőttkorban még fogékonyak, ez a magyar felnőtt lakosság 10-15%-át érinti. A felnőttkori bárányhimlő rendszerint súlyosabb lefolyású és több kockázattal jár, ezért főleg, ha kisgyermek van a közelben, érdemes védőoltással védekezni a megbetegedés ellen."


Szerintem kérdezd meg a háziorvost. Egészen biztosan nem voltál bárányhimlőt?

2014. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oltasd be magad.
2014. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ha lesz gyerekem, beoltatom magamat. 25/N (Én csak oviba jártam 1 évet, így megúsztam a bárányhimlőt)
2014. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Talán majd beoltatom magam. És 100% hogy nem voltam bárányhimlős, ha csak nem létezik olyan, hogy a jellegzetes kiütéses tünetek nélkül zajlik le (bár ezt kétlem).

És köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. okt. 23. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!