Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Skarlát lehet? Kisfiammal...

Skarlát lehet? Kisfiammal voltam itthon hétfő óta mert beteg volt (egyszerű vírus). Ő már jól van, na most én csütörtök éjjel arra ébredtem, hogy nagyon fázom, és hánytam. Reggelre megfájdult a torkom, de nem vészes, de azért kellemetlen nyelni.

Figyelt kérdés
Tegnap estére fehér lepedékes lett a nyelvem, képek alapján hasonlít a málnanyelvhez, de ugye nem vagyok orvos. Reggelre a kézfejemen apró pont szerű kiütések. Újjaim hegyén kb. 10 piros pötty, mintha piros filccel be pöttyöztem volna. Hazaér a férjem , megyünk az ügyeltre.
2014. okt. 24. 11:26
 1/3 anonim válasza:
Szia!:) en 15eves vagyok,2 es fel eve voltam skarlatos. Nagyon emlekszek ra mert borzalmas volt. Nekem is volt hanyas,de az egy par nap alatt elmult(ez a par nap alatt korhazba kerultem) . Ott mar csak a torkom volt ugy bedagadva hogy szinte nyelni nem birtam es a torkom miatt rettenetesen magas lazam volt. Nekem mashol nem jelentkeztek piros pontok,csak a torkomba volt par erdekes valami,amit en nem lattam ugye,de az orvosok aztmondtak ebbol szurtek le hogy skarlatos vagyok. Szinte 2hetbalatt mult el ez a betegsek es meg azutan nagyonsokaig olyan gyenge maradt az imunrendeszerem hogy szinte miden kis betegseget elkaptam:/ remelem neked nem ez lesz! Mielobbi gyogyulast es bocsi az ekezethiany miatt.
2014. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, majd kiderül. Csak kisfiam ne kapja el tőlem, ha az vagyok :-(
2014. okt. 24. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, azt a semmiből nem kapod el. Ez egy sima vírus, torokgyuszi, nátha is lehet ennyiből. A lepedékes nyelv nagyon sok betegségnél előfordul.

Ha meg mégis az lenne, akkor már valószínűleg lefertőzted a környezeted, figyelj rájuk is. A doki biztos tudja, hogy volt-e mostanában skarlátos eset. Ha mégis az, akkor sem kell aggódni, manapság azért már nem olyan nagy ügy, kapsz rá antibiotikumot és pihensz pár napig. :) Jobbulást!

2014. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!