Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbéltükrözés fáj?

Végbéltükrözés fáj?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 13:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Rettegek előre, azon gondolkodom, hogy lemondom :(
2014. okt. 28. 13:47
 2/14 anonim válasza:
31%
Kor, nem?
2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
kellemetlen. de lehet altatás alatt is csináltatni. keress 1 olyan orvost aki altatás alatt is megcsinálja.Vagy beszéld meg az orvossal hogy hajlandó-e megcsinálni altatással. Lehet hogy nem altatnak el teljesen, de leszedálnak.
2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 csabika1971 ***** válasza:
Biztosan nem véletlenül írták elő a számodra. Túl lehet élni, habár nem kellemes.
2014. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szamo77db ***** válasza:
100%
Akkor ez most végbél- vagy vastagbéltükrözés? Nekem előbbiben volt részem, azon szépen át lehet esni. Húsz centi mélyen dugtak belém egy teljesen merev fémeszközt. Előtte persze beöntés. Fel kellett térdelni a vizsgálóasztalra, a fejemet előre hajolva a lepedőhöz érinteni. És akkor belém nyomták az eszközt. A vastagbéltükrözésnél (apámnak volt része benne) 120 centire nyomták fel azt a hajlékony, száloptikás eszközt. Apámnak nagyon fájt. És előtte kapott 7 vagy 8 beöntést. Ma már - úgy tudom - érzéstelenítőt, erős nyugtatót, görcsoldót is kap a beteg. És a műszerek is finomodtak. A döntést neked kell meghozni. Én infóhoz akartalak juttatni! Most pattoghatnék itt, hogy a te érdeked, de azt is meg tudom érteni, hogy nagyon félsz!
2014. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Először is köszönöm a válaszokat! 36 éves nő vagyok. Minden széklet ürítéskor megjárom a poklot, annyira faj. 10 hónapja, amióta megszületett a babám. Az utolsó trimeszterben terhesen átlag heti egy ritkán kétszer volt székletem. Ezt a belek renyhesége okozza kismamáknál. Azt hittem szülés (császármetszés volt ergo nem a nyomás váltotta ki jelen állapotom ) után rendeződik az ugy de sajnos rosszabb lett. Szoptatas miatt szerintem nem adnak gyógyszert :(
2014. okt. 28. 14:50
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja es igen, végbél tükrözés....:(
2014. okt. 28. 14:51
 8/14 szamo77db ***** válasza:
Akkor azt mondom, menj el. Pláne, hogy - mint írod - minden székeléskor a poklot járod meg régóta! Ezt a vizsgálatot én is átvészeltem, egy merev fém eszközt nyomnak be 20 centire. A 20 centit onnan tudom, hogy a leletemen rajta van: a felhatolás magassága 20 centiméter. És 10 perc alatt kész is vagy. Ennyit vállalni kéne, talán tudnak segíteni!
2014. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Gábor bátyó válasza:

Mindkettőben volt részem,többször is.A végbél tükrözés nem vészes, persze függ attól, hogy milyen kezű doktor végzi a vizsgálatot.A vizsgálat előtt mondd el,hogy félsz. Kérj egy kis kíméletet.Ez általában minden orvosból kivált egy kis empátiát.

Amennyiben később vastagbél tükrözésre is szükség lenne,ma már Mo.-on is elérhető egy fájdalommentes vizsgálati módszer. Megfelelő béltisztítás után egy elektronikus eszköz háromdimenziós képet készít a vastagbélről, amit felvesznek, kiértékelnek,esetleg CD-re írják és megmutathatod más orvosoknak is.Ez a vizsgálat 2-3 éve 80 eFt. körül volt.

Ne félj elmenni!

2014. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 nevrokon válasza:

Én mindenféle érzéstelenítés nélkül végigcsináltam.

A legkellemetlenebb része, hogy előző nap egy tabletta segítségével le kell üríteni a rendszert, hogy lássanak. Talán így is érthető. A beleket kevés levegővel felfújják, hogy ne tapadjanak össze és végigmennek a rendszeren. Nyilván, ha van ott valami, akkor az fájhat, de nekem negatív lett, ezért nem fájt. Van persze ennél kellemesebb szórakozás is, de emiatt ne mondd le.

2014. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!