Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes belemennem egy vég/és-...

Érdemes belemennem egy vég/és-vagy/vastagbéltükrözésbe?

Figyelt kérdés

Már évek óta kizárólag csak Guttalax hashajtóval megy a székelés (semmi mással!), ennek oka valszeg az, hogy pszichiátriai bogyókat szedek... A legnagyobb gondom viszont az, hogy MINDEN székelés után min. fél óráig kell törölnöm, míg tiszta nem lesz...


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__2733351..



2013. máj. 27. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet a gyógyszer mellékhatása, váltsál más orvosságra, de lehet magától az alap problémától is, de hosszú távon veszélyes is lehet, csak rásegítéssel.

Nyugalom, étrend váltás, éhgyomorra citromos meleg víz, vagy hosszú kávé.

Minden olyan alkalom után mosakodjál, vagy nedves törlőkendő.

2013. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok más orvosságra váltani, semmi sem használ a Guttalaxon kívül, mosakodástól/nedves törlőkendőtől sem tart rövidebb ideig... de nem is ez lenne a kérdés, hanem az, hogy érdemes e kivizsgáltatnom tükrözéssel magam?
2013. máj. 27. 20:12
 3/4 anonim válasza:

Lehet hogy érdemes lenne,mert a gyógyszerek miatt esetleg

károsodhatott a bélrendszered.......de én voltam elég sokszor végbél tükrözésen,az semmi,pár centis szakaszt vizsgálnak csak,mindenképp a vastagbéltükrözésnek lenne eredménye is......

2013. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Készülj fel, borzasztó kellemetlen egy vizsgálat!

1. Vizsgálat előtt 2nappal sok folyadékot, folyékony ételt, vagy joghurtot fogyassz, szilárd kajákat kerüld!

Vizsgálat előti nap délután teljesen ürítsd ki a beled ricinus, vagy bármilyen jellegű hashajtóval!

2. Vizsgálat menete:

A végbélnyílásodba egy vékony optikaiszálas csövet helyeznek, ami miniatür kamerával, világítással és levegőtömlővel rendelkezik.


Kellemetlen része:

A vastagbélcsatornát levegővel kitágítják, hogy a szakorvos könnyen mozgassa az úgynevezett kolonoszkópot, hogy a vastagbeledről több információt gyűjtsön annak állapotáról, veszélyforrás feltárásáról (polip, rák, tumor stb...).

A legkellemetlenebb része, amikor a kanyarulatokon keresztül egészen a vékonybélig vezeti a csövet.

Ha úgy érzed, kérhetsz fájdalmocsillapítót, hisz kissebb fájdalommal is járhat.


Kellemetlen vizsgálat, de életet menthet.


Tapasztalat, már átestem ilyenen :/

De azért túléltem :)

2013. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!