Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mi lehet? Sima...

Szerintetek mi lehet? Sima megfázás?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hete nagyon csúnyán köhögtem, ezenkívül fulladtam alig kaptam levegőt. Elmentem dokihoz, kaptam köhögére gyószert, jobb lett, viszont iszonyatosan elkezdett közbe fájni a fejem, ezért utána kaptam antibiotikumot, ami segített. Egy hétig minden rendben volt, aztán múlt hétfőre megint alig kaptam levegőt, folyt az orrom, köhögtem. Oké visszamentem, kaptam még egy doboz antibiotikumot.

Ma fogyott el az utolsó darab, de ma semmi nem javult, csak most már a torkom is nagyon fáj, és ma hőemelkedésem is volt reggel, de még mindig sokat fulladok, köhögök is, de most már mintha néha szakadozna fel... Napközben még elviselhető,, biszont ha lefekszek, majdnem megdullafok. Kb. 1 hete nem aludtam már ki magam rendesen...


Legközelebb csak kedden tudok házidokihoz menni, mert holnap délelőtt rendel, és nekem suli van..


Szerintetek ez megfázás, vagy mi? És miért nem használt az antibiotikum? Mit tehetnék?


2014. nov. 2. 21:30
 1/4 A kérdező kommentje:
*megfulladok
2014. nov. 2. 21:32
 2/4 anonim ***** válasza:

a túl sok antibiotikum szedésnél már a szervezet immúnis lesz rá még mindig megvagy fázva legjobb ha gyógyszereket elfelejteted mert azok csak ideiglenesen jók nem pedig folyamatosan vegyél torokfertőtlenítőtt (lényegtelen milyen)

38 fokos láz alatt ne vegyél be lázcsillapítót a szervezeted hagyd dolgozni ha nincs lázad csak höemelkedésed akkor pihend ki magad ha nagyon szarul vagy igyál forralt bor-t az a legjobb rá tegyél bele fahéjt ha nem szereted akkor fahéjas gyümölcs,tej ezt fogyaszt ugyanis a fahéj baktérium és vírus ölő de a legjobb ilyenkor a Forralt-bor 1-2 bögre este és jól betakarózni ki izzadod másnap nem lesz bajod ha igen akkor valami más betegséged lehet nem pedig már megfázás.

2014. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fulladásra, orrdugulás,arcüreg gyulladásra meg kamillát ajánlok egy lábas vagy egy lavór forróvízbe beleteszel 4-5 evőkanál kamillát be teszed a fejed majd letakarod törölközővel 10-15 percig bent maradsz szügség setén ismételheted annyiszor amennyiszer akarod mert gyógynövény nem gyógyszer.
2014. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

EZt a kamillásat ki fogom próbálni, köszönöm.


Amúgy soha nem szedek gyógyszert, antibiotikumot is nagyon régen szedtem utoljára, eleve dokihoz se nagyon járok, csak most már tényleg nem bírtam tovább a köhögést, fulladást..

2014. nov. 2. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!