Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most ezért tényleg itthon...

Most ezért tényleg itthon kéne üllnöm 1 hetet?

Figyelt kérdés

Hörghurutom van. Múlt héten már szedtem ambroxolt meg antibiotikumot, hát semmi javulás. (Szünet volt, de nem voltam végig otthon.)


Ma mentem vissza, adott még egy doboz antibiotikumot, meg még 2másik gyógyszert köhögés ellen (azt egyik köptető, a másik meg vmi allergiagyógyszer, de azt mondta h az erre is jó). Meg azt is mondta, hogya biztonság kedvéértmenjek el mellkasröntgenre.


Azt is mondta, hogy semmiképp ne menjek suliba. Ezt nem igazán értem, miért nem... Ha antibiotikumot ad, akkor az nem fertőző, nem?

A másik meg az, hogy köhögni leginkább menés közben köhögök, meg ha este lefekszek, fulladni is akkor fulladok. Ha ülök, semmi bajom, és a közérzetem is jó.


Most nem teljesen mindegy, hogy itthon ülök, vagy a suliba? Tesizni nyilván nem fogok, 1-2 folyosónyit meg lassan tudok menni köhögés és fulladás nélkül...


2014. nov. 3. 10:43
 1/6 A kérdező kommentje:
*ülnöm
2014. nov. 3. 10:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha antibiotikumot ad, akkor az nem fertőző, nem? 2


Az antibiotikum nem - de az nem is szokott fertözni, az eredeti betegse´ged viszont igen.


Mellesleg éppen hörghuruttal nem szabad kijárkálni, hanem szobában tartózkodni, mert különben soha nem gyógyulsz ki belöle.

2014. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó tényleg furán fogalmaztam. Szóval én eddig úgy tudtam, hogy ha egy betegség vírusos, akkor fertőz, ha baktérium okozza, akkor nem. És ugye vírusfertőzésre nem adnak antibiotikumot, ergo akkor énnem fertőzök..
2014. nov. 3. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
A baktériumos felülfertőzöttség az már lehet egy szövődmény, de az alapbetegséged lehet, hogy vírusos volt. Amúgy azért nem javasolta szerintem a sulit, hogy maradj a lakásban egyforma hőmérsékleten és kúráld magad, akkor hamarabb meggyógyulsz, a suliban meg megizzadhatsz, elkaphatsz még más vírusos betegséget is.
2014. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" eddig úgy tudtam, hogy ha egy betegség vírusos, akkor fertőz, ha baktérium okozza, akkor nem"


Ezt rosszul tudod, a baktériumos betegség ugyanannyira fertöz, mint a vírusos.

2014. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Bizony kellene az a mellkasröntgen és vérvétel, laborvizsgálatok sem ártanának. A te érdeked.
2014. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!