Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon magas lett a TSH-m,...

Nagyon magas lett a TSH-m, volt már valakinek ilyen problémája?

Figyelt kérdés
Mik a következmények? Mi a következő lépés? Kicsit bepánikoltam..

2014. nov. 5. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen bepánikolni, háziorvos ad rá gyógyszert és pár hónap alatt helyreáll.
2014. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos ad beutalót endokrinológiára, ott kiderítik, hogy pontosan mi is a bajod, és az alapján ajánlanak megoldást. (gyógyszer, diéta) Pánikra semmi ok :)
2014. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A TSH: tireoidea-stimuláló hormon, azaz pajzsmirigy serkentő hormon, valószínűleg pajzsmirigy alulműködésed van, nem biztos, hogy nagy mértékű, lehet nem is kell majd rá gyógyszert szedned, ezt majd az endokrinológus eldönti. Testvéremnek is magas a TSH-ja, de a szabad T3 és egyéb hormon szintje normális, ha neked is így lesz, akkor nincs ok a pánikra, meg amúgy sem, mivel ez a probléma nagyon egyszerűen orvosolható!
2014. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) A megengedett korlatok 0,4 - 4,0 írja a papiron és nekem pedig 14,57 :/ Ezért pánikoltam.
2014. nov. 5. 12:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Az tényleg elég magas, majd a további vizsgálatok megmondják hogyan tovább. Jobbulást!
2014. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Pajzsmirigy alulműködésről van szó. Endokrinológus a legmegfelelőbb orvos erre a helyzetre! Lehetőleg mihamarabb. Nekem 11,9 volt 1 hónappal ezelőtt a TSH. Letrox levitte 4 hét alatt 7,9-re. Ami még mindig nem jó, de legalább csökken. Illetve valóban fontos a T3 T4 érték és az antiTPO is, nem elég önmagában a TSH értékéből messzemenő következtetést levonni. Nem kell pánikolni, keress fel egy endodokit.
2014. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Van valami fejlemény? Azért érdeklődöm, mert a héten engem is elküldött a háziorvos egy általános vérvizsgálatra, és a TSH-m 14.00 lett! Kicsit én is aggódok, pedig általános panaszom nincs, és a vérvizsgálatra is azért küldött, mert már rég voltam. Még ma megpróbálok visszamenni a háziorvoshoz. Csak szeretném tudni, hogy mennyiben segített neked a kezelés.

2015. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia. Epp tegnap voltam dokinal. 3.5 lett a Tshm 11.9 rol 4 ho alatt. :-)Bar babahoz meg keves de 6 het utan szerintem be fog allni. Erdemes jo endodokihoz menni es betartani amit mond.
2015. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Elozo vagyok.Nekem sem volt panaszom de megis jobban erzem magam. Csak vigyazni kell kis adaggal kell kezdeni a gyogyszert.Emelesenkent 6 hetet kell varni. En 25 tel kezdtem utana egyik nap 25 masik nap 50, kov alkalommal napi 50, es most kell egyik nap75 masik nap 50-et szednem. Es reggel bevenni szigoruan éhgyomorra 1 oraig semmi eves ivas.
2015. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat!Okulásként, a TSH és egyéb a pajzsmirigy betegséget előjelző vérvizsgálatokat a háziorvos már nem kérheti februártól! Ezt az asszisztens mondta, hogy nagy szerencsém van, hogy jan. 29.-én voltam a háziorvosnál, mert rá 1-2 nappal már nem is kérhette volna az orvos a TSH vizsgálatot, csak akkor ha célzottan pajzsmiriggyel kapcsolatos panaszai vannak! Azaz az én esetemben látens marad volna az alulműködés akár évekig!
2015. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!