Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segít valaki az értelmezésben?

Segít valaki az értelmezésben?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen, a doki azt mondta minden oké, de a vasam alacsony. A megengedett 10 helyett 9.9 volt. Felírt egy dobozzal, hogy szedjem be. (Aktiferrin)

Kb okt 10 óta szedem. Napok óta szédülök, iszonyatos éhség tör rám, úgy érzem elájulok ha nem eszek gyorsan, hirtelen feszült és türelmetlen leszek. (Mint aki cukorbeteg) Az első ilyen rosszullét amire emléxem az okt 18-án volt. Tegnap este olvastam utána a gyógyszernek: ezt írja a tájékoztató: Fontos információk az Aktiferrin lágy kapszula egyes összetevőiről

A gyógyszer szorbitot tartalmaz, így amennyiben tudomása van arról, hogy szervezete nem tolerál bizonyos cukrokat (glükóz intolerancia), kérjük, csak abban az esetben alkalmazza az Aktiferrin lágy kapszulát, ha előzetesen megbeszélte orvosával.

Megnéztem mi ez a szorbit. Ezt írják: A cukorral ellentétben az emberi szervezetben való lebontásához nem szükséges az inzulin, a tiszta szorbitot (E 420 i) ezért cukorbetegek is fogyaszthatják. A szorbitszirup (E 420 ii) azonban a szorbit mellett tartalmaz mannitot és más rövidláncú cukrokat is (oligoszaharidok). Mivel az oligoszaharidok emésztéséhez szükséges inzulin, az E 420 (ii) nem alkalmazható a cukorbetegeknek szánt élelmiszerekben... A szorbit veszélytelennek számít.


Én mégis félek, hogy beszedem ezt a gyógyszert és a végére cukorbeteg leszek. Mi van ha a vérvételnél is magas volt a cukrom csak épp a doki rá se nézett? Meglátta hogy alacsony a vas, hát felírta...



2014. nov. 8. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Figyelj:

1. ha a doki azt mondta, hogy minden oké, 100%, hogy végignézte a laboreredményeidet. Ha nem is tudná, mi a helyes érték, meg is van jelölve neki, hogy alacsonyabb, vagy magasabb az érték.

2. Ha cukorbeteg vagy, akkor teljesen mindegy, hogy végigszeded-e a dobozt, mert nem ettől leszel cukorbeteg. A cukorbetegség nem közvetlenül függ össze a cukorfogyasztással.


Menj vissza az orvosodhoz, és kérdezz rá a cukrodra. Viszont nem vennék rá mérget, hogy nem a tablettától van, csinálni kellene egy vérkép ellenőrzést, és megnézni a vasszintedet újból.

2014. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na de meddig kéne szedned?

Gondolom nem a végtelenségig

2014. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mondta a doki, hány napig kell a gyógyszert

szedni? Mennyi volt a dobozban? Azt mind beszedted?

2014. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg annyira nem volt a vasad alacsony, szóval

nem értem minek kellett felírni pirulát

2014. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
50 szem gyógyszer van a dobozban. Kb a felét szedtem be.
2014. nov. 9. 08:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt felesleges a vaspótlás, 0,1 eltérés miatt.

Másrészt a II.-es típusú cukorbeteg hosszú ideje rengeteg bevitt szénhidrát okozza. Nem egy ilyen fingnyi szobrit.

2014. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*szorbit és cukor
2014. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!