Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sárgaságot akkor is elkaphat...

A sárgaságot akkor is elkaphattam, ha nem vagyok sárga?

Figyelt kérdés
Megy a hasam, fáj a hasam, , nem tudom, hogy miért. Vagy ez csak egy sima vírus is?
2014. nov. 19. 06:29
 1/7 anonim ***** válasza:
A sárgaságot el kaphatja bár ki.Hepatitisnek hívják, és a májgyulladás a neve.Szerintem vagy olyan ételt ettél, vagy vírus is lehet.Menj orvoshoz, mert ki lehet száradni a hasmenéstől.
2014. nov. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sárga, de attól még lehet sárgaságom? (Hülyén tettem fel a kérdést...) amúgy köszi a választ
2014. nov. 19. 07:08
 3/7 anonim ***** válasza:
A sárgaság egy betegség,amit még a négerek is elkaphatnak.Ez nem az emberek bőrszínéhez van kötve.
2014. nov. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem az... én most a tünetekről beszélek. Pl a sárga szem, bőr, köröm... ez minden esetben van,(ha valaki elkapta a sárgaságot) vagy nem?
2014. nov. 19. 07:42
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Olyan betegség, hogy "sárgaság" nincs, ezt májgyulladásnak nevezik normálisan.


2. Ennek kezdetben nincs olyan tünete, hogy besárgulnak egyes területek, ez csak késöbb és súlyosabb esetben fordul elö.


3. Kezdetben egyéb, változó tünetek vannak, az orvos tudja csak megállapítani, hoyg ezeket mi okozza.


4. Ha ennyire általános tüneteid vannak, akkor MIBÖL gondolod, hogy májgyulladásod lenne?

2014. nov. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azért, mert a suliban járvány van...
2014. nov. 19. 07:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Jézus, mik vannak itt:DD


Sárgaság sárgaság nélkül? WTF?:D


A sárgaság nem egy betegség, hanem egy TÜNET. Nyilván ha nem vagy sárga, akkor nem lehet sárgaságod. Hisze sárgaságnak azt nevezzük, ha az ember a bilirubin felszaporodása miatt sárga.


A sárgaságot meg okozhatja ezer meg egy dolog. Többek között különböző vírusok (hepatitisvírusok pl.), hematológiai betegségek, különböző genetikai eredetű bajok, epeúti elzáródás, tumorok stb.

2014. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!