Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tinea nevű gombafertőzésem...

Gyevickie kérdése:

Tinea nevű gombafertőzésem van. Továbbadhatom az alábbi feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Ma voltam bőrgyógyásznál, tinea gombafertőzést állapított meg. Kaptam rá egy 3 komponensű krémet (Nizoral, Fucicort, harmadikra nem emlékszem).

A folt egyáltalán nem viszket, nem piszkálom, tehát jó eséllyel nincs a spórája a körmöm alatt. Se törölközőm, se szappanom, se semmilyen ruhadarabom nincs mással közös. A pólóm gallérjához sem ér hozzá, a nyakamon van a fertőzés. Orvos szerint a ruháimat elég ha csak kimosom. A törölközőmet, sálamat, párnahuzatomat azért kimosom Flóraszeptben.

Van állatom, kutya és tengerimalac. Mielőtt gondozom őket, alaposan kezet mosok. Nem viszem az arcomhoz, nem puszilgatom őket, egyébként se szoktam.

Ilyen feltételekkel továbbadhatom az állatoknak? Vagy a családnak?

Ja, és nem az állatoktól kaptam, nekik semmi ilyen tünetük nincs. A malacok ketrece 4-5 naponta ecettel fertőtlenítve van, a kutya pedig tiszta és ápolt, gondozásuk után szintén kézmosás. Munkaügyi központ után 2 nappal jelentkezett, a múltkor ótvart hoztam, tuti onnan van ez is... Válaszokat köszönöm!



2014. nov. 19. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem vakargatod és teszel rá egy laza fedőkötést, akkor biztosan nem adod tovább. Fertőtleníteni is kell naponta három alkalommal például jóddal, vagy szaliciles szesszel. Naponta legalább ötször kend be és akkor 2 hét alatt elmúlik.
2014. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Betadinnal kentem naponta többszört is, míg eljutottam az orvoshoz ( hetente 1x van rendelés). Akkor folytatni fogom a krém mellett is.
2014. nov. 19. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!