Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jobb bordaiv alatti tompa...

Jobb bordaiv alatti tompa fajdalom (ritkan szurodas) mire utalhat?

Figyelt kérdés

Gyomorsavval kezdodott es gyomorfajdalommal az egesz. Kaptam ra a haziorvostol savlekotot, aztan mire az elmult szurodni kezdet a jobb bordam alatt, aztan ez is megszunt es tompan fajni kezdett egyre gyakrabbanszinten a jobb bordam alatt.

Voltam hasi ultrahangon, nincs epekovem, nem lattak semmi rendellenest. Verkepemben magas az amilaz erteke. ez nem tudom mit jelent.

Gasztrora kuldtek, de meg varni kell sokat mire bejutok.

Szerintetek mi lehet ez? Volt valaki hasonlo helyzetben?


2014. nov. 19. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb borda alatt a vese található. Ott nem fognak epekövet találni. De ha epeköved van azt sem feltétlenül lehet látni UH-n. Egy urológiára is elmennék, nincs-e valami gyulladás a vesék környékén. Savlekötők okozhatnak problémákat.
2014. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De, a jobb bordaív alatti fájdalom az leggyakrabban máj/epe eredetű. A vesefájdalmat inkább a hátban érezni. Kérdező, jobbulást.
2014. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha máj eredetű lenne akkor nem csak tompa fájdalom lenne a tünet. Ha epe eredetű akkor inkább görcsös fájdalom hányingerrel/hányással megspékelve.
2014. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!