Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetnék az izzadság szag...

Mit tehetnék az izzadság szag ellen?

Figyelt kérdés

Ha lefogynék az segíthetne? 156 cm 57 kg vagyok, nő.

Dezodort sokfélét használtam, márkásakat, de nem érnek semmit. Naponta zuhanyzom és új ruhát veszek. (Egy pulóvert sem tudok egy napnál többször felvenni.) Kipróbáltam a solutio antisudoricát, igaz, hogy néha egy-két nap kimarad. Múltkor találkoztam egy ismerősömmel, előtte fél órával zuhanyoztam, bekentem magam az antisudoricaval és megjegyezte, hogy zuhanyozhatnék. Mit lehetne még tenni? Mitől lehet? Bőrgyógyász tud ezen segíteni? Nagyon szeretnék túl lenni rajta!

24N



2014. nov. 21. 14:50
 1/6 csabika1971 ***** válasza:

Akkora súlytöbblettel nem rendelkezel, hogy igazán az jelenthetné a problémát.

Igen a bőrgyógyász biztosan tud valamit ajánlani.

2014. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2-es: köszi a választ. :)

1-es: mondtam, hogy fél órával előtte fürödtem! Nem zuhanyozhatok 10 percenként!

2014. nov. 21. 15:17
 3/6 csabika1971 ***** válasza:

Amúgy erre a problémádra halottam egy trükköt, ha vállalkozó szellemű vagy kipróbálhatod.

Fürdés után a kényes területeket finoman dörzsöld be szódabikarbónával,csak vigyázz mert meg kell találnod kitapasztalással az arany közép utat. Mert ha sok kisebesedhet tőle a bőröd, ha meg kevés nem ér semmit.

2014. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

de mit eszel? talán eszel olyanokat, amitől illatosabb vagy.

pl. én normális esetben nem vagyok büdi, de ha hagymát eszem, másnap-harmadnap is még az izzadságom teljesen más szagú (és ez nem a hagymaszag, hanem kifejezetten a verejték).

2014. nov. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sok múlik az étrendeden. Hogy pontosan milyen ételek okoznak ilyesmit nem tudom, de észrevehető a különbség, nem mindegy mit eszel. Nézd át, és próbáld ki ha elhagyod egyiket másikat mi lesz.

Ha szénhidrát-szegényen étkezel, akkor a tested zsírt kezd el égetni, aminek megint kellemetlen kipárolgása van.

A ruhatáradban a műszálas ruhák okozhatnak gondot.

Esetleg a mosás technikája miatt lehet a ruha még alapból is büdös. Vagy olyan (kínai) ruhát hordasz, amiből verejték hatására valami vegyi anyag jön elő, és az büdös. Nekem van pár fekete pólóm, ami emiatt nyáron nem használható, valami hihetetlen vegyszeres szaga van.

Az is segíthet, ha váltasz tusfürdőt, lehet, hogy nem való a te bőrödhöz. Esetleg nem elég meleg vizet használsz zuhanyzáshoz.

Vagy alapból ilyen a bőröd (kétlem), akkor bőrgyógyász tud(hat) valamit mondani.

Az az 1-2 kg nem annyira sok, hogy jelentősen változtasson ezen.

Na nekem több nem jutott most eszembe.

2014. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, az ételre nem is gondoltam.

Holnap megpróbálok bejutni bőrgyógyászhoz.

Átlagos ételeket szoktunk szerintem enni, bár lehetne benne kicsit több zöldség (főleg télen) és kevesebb zsíros dolog (pl császár/erdélyi szalonna). Hagymát, fokhagymát ritkán eszem, csak amikor az ételbe is kerül (pl pörkölt). Tésztát, rizst, krumplit eszünk köretnek, változatosan étkezünk. Sokszor van hús (nagyon szeretjük).

Candida okozhat ilyet?

2014. dec. 11. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!