Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felírhatja a doki úgyanazt az...

Felírhatja a doki úgyanazt az antibiotikumot egy hónap különbséggel?

Figyelt kérdés

Múlt hónapba is beteg voltam és kértem,hogy azt az antibiotikumot adja ami nekem nagyon hatásos.Megnézte,hogy mikor írta fel utoljára.Kb 8 hónappal előtte.Így felírta.

Most megint beteg vagyok és mennék dokihoz de megint ezt a gyógyszert szeretném felíratni de tartok tőle,hogy nem fogja felírni.Pedig nekem csak ez használt.

Amikor gyerek voltam 10 éves koromtól 18 éves koromig mindig csak augmentint kaptam semmi mást, mindig ugyanazt.


2014. nov. 25. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a baktériumok ellenállóvá válhatnak, ha túl gyakran ugyanazzal az antibiotikummal kezelik őket. Túlzásba vinni pedig hülyeség, mert ha igazán szükséged lenne rá, akkor már nem használnak.

Az Augmentin sokféle baktérium ellen hatásos, de összességében nem olyan jó. Azért azt adták, mert spróroltak az idővel és pénzzel. Én gyerekként szinte sosem kaptam gyógyszert megfázáskor vagy ilyesmi, mégis mindig elmúlt.

2014. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos én gyerekként nagyon sok gyógyszert kaptam.Szinte állandóan antibiotikumot szedtem.Ez az egyik oka,hogy minden betegséget azonnal elkapok.Ráadásul míg másokon 1-2 nap alatt átmegy egy betegség én 1-2 hétig szenvedek vele.

Most is meg vagyok fázva köhögök,fáj a torkom,fejem...stb már 6 napja beteg vagyok és akárhogy teázom pihenek nem gyógyulok.Iszom forróitalport de az sajnos csak ideig óráig jó.

2014. nov. 25. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én megfázás esetén nem szedek semmit, hacsak nagyon nem fáj a torkom. Akkor friss gyömbért és citromot apróra vágok, forró vízzel felöntöm cukorral vagy cukor nélkül iszom. Másnapra jobb. :/
2014. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!