Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Május elején még nem látott a...

Május elején még nem látott a doki ultrahanggal sem semmit. Azóta elképzelhető egy hererák/daganat kialakulása? Elég ha 1,5 hónap múlva megyek újra urológiára?

Figyelt kérdés
(leghamarabbi időpont akkorra van)

2011. dec. 5. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értem.Speciális vérvételed markerekről volt?

Gyanu volt a daganatra??Vagy mért kell menned?

Szerintem ráér,főleg,hogy akkorra van időpontod.

2011. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valami konkrét dolog van, vagy rákfóbiás vagy?
2011. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mint mondottam májusban herevizsgálatnál még semmit sem látott a doki, gyanú sem volt, de azóta - lehet már előtte is ott volt csak nem tűnt fel - nem tudom. Szóval a jobb herém fölött a zacsiban mintha ha lenne valami pluszban és kicsit olyan kellemetlen érzése van. Nem fáj, csak érzem mintha ottlenne valami. Tapintani is tudom, ekkor már kicsit érzékeny.


Igaz hogy oda nem az urológus doki küldött, de szeptemberben voltam vérvizsgálaton. Kb. 60 féle értéket kimutattak, amik többségében normálisak voltak, néhány érték picit túllógott a ref. tartományon.

Hogy ezek között vannak-e markerek nem tudom. Milyen néven keressem őket?


Optimális tényleg 1,5 hónap múlva lenne mert addig azt sem tudom hová menjek. Magánrendelés meg sajnos elég borsos árban van.

2011. dec. 5. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.A herék fölött a mellékhere van.Tapintható, érzékeny,kemény. Miért mentél vizsgálatra??Ki küldött?

A marker vérvizsgálat nagyon speciális, a daganatos sejteket mutatja ki.Ha nem találnak semmit ultrahangon nem biztos hogy elküldenek rá,csak ha nagyon gyanus valami.

[link]

2011. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt gyanítom, de ennek nem kellene szimmetrikusnak lennie? Bal herémhez jóval közelebb helyezkedik el. Ott nem különül így el. Marker nemigen volt, de vese, hereultrahang igen. (Alacsony tesztoszteron szint gyanúja miatt voltam)
2011. dec. 5. 23:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Tumormarkerek hererák esetén: AFP, HCG. Ha ezek nem voltak nem néztek markert.
2011. dec. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!