Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sajnos hányásfóbiám van. A...

Sajnos hányásfóbiám van. A pszichológusom tanácsár szeretném ha olyanok írnának akik nem félnek a hányástól. Ők hogyan élik ezt meg?

Figyelt kérdés

2014. dec. 4. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Hányni senki nem szeret, de van, mikor maga a megváltás!

Főleg, ha valami rosszat ettél. Volt, hogy anyum kint hagyta az asztalon a palacsintát nyáron. Este az egész család evett belőle. Másnap mindannyian rosszul voltunk. A hugom kb. 3x hányt, anyám, apám 1x, én meg még mindig szenvedtem, rettentően fájt a hasam! Aztán végül megúsztam. Mikor elkezdett fájni a hasam, pont arra gondoltam, hogy nem akarok hányni, de mikor már több órája fájt, megváltás lett volna!


A hányás normál esetben természetes dolog azért, hogy megkönnyebbüljön az ember gyomra, megszabaduljon a rossz, romlott ételtől, hogy ne okozzon nagyobb kárt, ha a belekbe kerül.

/nemnormális esetek: alkohol észnélküli fogyasztása, jóllakottság utáni evés, valamilyen étel, ital túlzásba vitele... Itt is azért szabadul meg a gyomor a tartalmától, mert nem egészséges, ha bent marad, de ezekben az esetekben az ember tehet róla. Ha te nem vagy piás, és normálisan étkezel, akkor nem fogsz ok nélkül hányni./


Egyébként nem tart sokáig, pár másodperc alatt megkönnyebbül az ember, alszik egy picit és már jól is van!

2014. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Számomra nagy segítség.Várom a további leveleket....
2014. dec. 4. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Én se szeretek hányni (szerintem senki).

Szerencsére túl sokszor nem is fordult elő velem az utóbbi években, csak mikor elcsaptam a gyomrom.

Bár abban egyet értek, hogy van benne valami megkönnyebbülés, mert ugye az ember szervezete okkal "védekezik így", a rossz ételt/italt, stb. igyekszik eltávolítani belőled. Lehet, hogy az a kb 2 másodperc, amíg tart, nem valami kellemes, de utána érzed, hogy jobb. Nem fáj, nem éget, nem szúr, nem csinál semmit, konkrétan olyan gyorsan történik, hogy még ízeket-szagokat sem fogsz fel közben, ami szerintem azért szerencsés dolog.


Nem tudom ez mennyit segít számodra, én valahogy így látom.

2014. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!