Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gilbert kórom van, ihatok...

Gilbert kórom van, ihatok heti 1x 5-6 sört?

Figyelt kérdés

Elvileg nem, tudom. De mit okozhat? Daganat kialakulását, májműködési zavarokat vagy mit?


Ha kell lemondok róla, de ha csak valami kisebb kellemetlenséggel jár, azt elviselném inkább. Fiatal vagyok, még ez hozzátartozik a szórakozásomhoz.


Időnként böjtölök is, de még soha semmitől nem sárgultam be. 28 a totál bilirubinem, láttam, olvastam ennél jóval magasabb értékekről is.



2014. dec. 11. 05:01
 1/1 anonim válasza:
Nem csak ivás, a gyógyszerek, főleg a paracetamol tartalmúak mind károsítják valamennyire a májat. Kis mennyiségben kissé, nagy mennyiségben jobban. Mivel neked a bilirubint lebontó enzimből kevés van, ez több munkát jelent a májadnak. Ezáltal, ha iszol akkor még plusz melót adsz neki.
2014. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!