Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomortukrozes mennyire...

Gyomortukrozes mennyire borzaszto? Szoktad adni penzt ilyenkor az orvosnak? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

2014. dec. 15. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam, nem tudom mennyire szokàs. Kellemetlen vizsgàlat, arra figyelj, hogy ne pànikolj lidokaintól gombócérzés lesz torkodban, lazíts, nyugi, hamar túl leszel rajra.
2014. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adni.
2014. dec. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szamo77db ***** válasza:
68%
Nekem is volt részem benne. Egy dózis Lidocain spray-t nyomtak a nyelvemre és ez volt az előkészítés a vizsgálathoz. Közben végig ordítottak rám, hogy ne öklendezzek. Ha én is a torkukra nyomnék valamit, majd megtudnák. Kontrollra 1 év múlva kellett volna mennem, de azt mondtam magamban, lesz, ami lesz, nekem ebből elég volt 1x!
2014. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szamo77db ***** válasza:
0%
Pénzt ne adjál, így is úgy élnek, mint a kiskirályok és mégis sírnak, mint a fürdős K! Olyan villákban élnek, olyan kocsikon járnak, hogy az vérlázító! Meg mennek külföldre dolgozni, akik itthon maradnak, alig győzik ellátni a rengeteg beteget! Nem írom le, mert csúnya, hogy mit nekik hova. Pénz helyett!
2014. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigi valaszokat. Megirnad kedves utolso miert kellett volna kontrolra menni? Gyogyszert irtak fel es mennyi idore?

Koszonom szepen.

2014. dec. 16. 23:21
 6/10 szamo77db ***** válasza:
95%
Reflux betegséget találtak nálam és rengeteg savat. Írtak fel rá gyógyszert és 1 év múlva el kellett volna mennem kontroll vizsgálatra. Azaz egy újabb tükrözésre. Én pedig nem mentem. Nézd, nekem felnőtt koromban, 32 évesen vették ki a manduláimat és semmit nem éreztem belőle. Mert nem sajnálták a Lidocain sprayt tőlem. Alaposan befújták vele a torkom, ettől úgy elzsibbadt, hogy az injekciókból semmit nem éreztem. Tehát a a gyomortükrözésnél is lefújják rendesen Lidocainnal a torkom, olyan szépen le tudták volna vezetni az eszközt, hogy semmit nem érzek belőle. És akkor még egész vizsgálat alatt ordítottak rám, hogy ne öklendezzek! Elmehetnek a fenébe! Pénzt nekik? Egy nagy túrót!
2014. dec. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szamo77db ***** válasza:
93%
Még annyit, hogy a vizsgálaton a leletre írták rá a javasolt gyógyszert és utána el kellett menni a háziorvoshoz és ő írta fel nekem a szakrendelés által javasolt gyógyszert.
2014. dec. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

Hat tenyleg nem erdemelt semmit ilyen vizsgalat utan. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen is van. Akkor felkeszulhetek...:-(

2014. dec. 18. 22:32
 9/10 szamo77db ***** válasza:
Nem akartalak megijeszteni, csak abban próbáltam segíteni, hogy légy felkészülve arra, hogy lesz egy elég kellemetlen negyedórád! Mindenképpen menj el legalább egyszer, meglátjuk, mit találnak, milyen gyógyszert javasolnak rá, megtapasztalod magát a vizsgálatot, aztán eldöntöd, hogy ha esetleg neked is előírják a kontrollt, elmész vagy nem. Tudom, hogy el kell menni, úgy hogy nem javaslom, hogy ne menj vissza adott esetben. Én úgy döntöttem, hogy nem megyek. Viszont a te saját egészségedről neked kell döntened. Esetleg a háziorvosoddal is megbeszélheted, ha neked is kellemetlen lesz a vizsgálat, hogy okvetlenül vissza kell-e menned? De ne szaladjunk ennyire előre, hiszen még nem előtted az első vizsgálat. Egyébként elképzelhető, hogy neked nem lesz olyan rossz, mint nekem volt, mert azóta (20 éve) az orvosok is rengeteget gyakorolták ezt a vizsgálatot és a műszerek is modernebbek lettek. Írd már meg, mit végeztél, OK? Akár priviben.
2014. dec. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 1 órája volt a tükrözésem, így nagyon friss élményem van! :-) Nekem a Szent László Kórházban csinálták. Maga a folyamat ugyanaz volt, mint amit már leírtak: kétszer fújtak a torkomba Lidokaint, lenyeltem, hamar el is zsibbadt a torkom, de kellemetlen nem volt, szerintem rossz íze sem. :-D Aztán bal oldalra fekvés, műanyag karika a szájba, és jött a cső, le kellett nyelni, és a többi. Becsuktam a szemem, mert azt hittem rossz lesz, de semmi. Aztán rájöttem, hogy mivel még kellemetlenséget sem érzek, inkább nézem a monitort, kíváncsi vagyok milyen vagyok belül. :-D Nekem se öklendeznem nem kellett, se hányingerem nem volt, gyakorlatilag semmi, szóval még picit kellemetlen sem. Volt vékonybél biopszia is, vettek szövetmintát, de azt sem éreztem. Én is azt kérdeztem rögtön, hogy "Ennyi volt?". Tudom, hogy mindenki más, de nem kell félni, ijesztőnek állítják be, de egyáltalán nem az!!! Ja, és én rögtön tudtam nyelni, nem folyt a nyálam meg ilyenek, és most már olyan éhes vagyok, hogy eszek is, mivel letelt az 1 óra...
2015. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!