Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomor refluxom van, kimarta...

Gyomor refluxom van, kimarta a sav a torkom, hangszalaim, gegem. Kohogok is. A fulem is faj, mintha be lenne dugulva. Ez elvileg a torkom miatt van. Mit lehetne ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
15 eves lfontos lenne..
2014. dec. 20. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Haziorvos-pantoprazol gyogyszer napi szedese.
2014. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Emellett dieta.

Ami nem tesz jot: kave, tej, cigi, fuszeres, zsiros etel, szensavas udito.

2014. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legkésőbb este hatkor vacsorázzál, mert ha később eszel, a reflux miatt fel fog jönni a gyomorsav, és akár egész éjjel nem fogsz tudni tőle aludni, annyira fog irritálni a sav.
2014. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld: savanyú, ecetes, túlédes, szénsavas, lekváros, túlfűszeres ételeket. Közvetlenül elalvás előtt semmiképpen ne egyél már semmit. Nekem is refluxom van, nagyon jó rá az Omeprazol 20 milligrammos gyógyszer (orvos írja fel!), amiből csak akkor szedek, amikor tényleg elviselhetetlen a gyomorégés. De használhatsz erre szódabikarbónát egy kis vízzel lenyelve, ez azonnal hat.
2014. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
meg moss sokszor fogat, a reflux kikezdi a fogakat és az ínyt.
2014. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szamo77db ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is reflux betegségem van. Többféle gyógyszert kipróbáltunk rá, amit most szedek, az a legjobb (nekem), Esomeprazol Sandoz a neve. Ez az agyra olyan hatással van, hogy az agy csökkenti a gyomorsav termelődést. A már meglévő savat közömbösíteni kell, erre nekem a Rennie antacidum vált be leginkább. És persze diétázni kell, óvni a gyomrodat! Kerülni a stresszt, de hát ezt is csak mondani könnyű. Tényleg, gyomortükrözésen voltál már?
2014. dec. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat, nem voltam gyomortukrozesen. Viszont tegnap este voltam ugyeleten. fajt Viszont sose fajt a hasam, nem ereztem hogy marna barhol a savam.
2014. dec. 21. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!