Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekkoromban nem voltam...

Gyerekkoromban nem voltam bárányhimlős, pedig az egész óvoda elkapta, akkor mennyi az esélye hogy most elkapom?

Figyelt kérdés
Munkatársamról kiderült hogy bárányhimlős, inni nem ittam utána, közvetlen testi érintkezés nem volt köztünk. Van esély rá hogy elkapom, vagy ha gyerekkoromban nem kaptam el bízhatok az immunrendszeremben? Tünetekről stb sokat lehet olvasni, de konkrétan arról, hogy ha valaki nem volt részese kis korában, akkor mennyi eséllyel kapja el később, arról nem. Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 20. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Esélye van, de a mai antibiotikumos, túlgyógyszerelt világban nagyon sok gyereknél atípusos és enyhe formában jelennek meg a betegségek. Ne izgulj, a bárányhimlő vírusa másodszorra is fertőzhet, csak akkor nem himlő, hanem övsömör formájában jelentkezik.
2014. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!