Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kihívjuk a nőre a gyámügyet?...

Kihívjuk a nőre a gyámügyet? Meg úgy vélemény az egész dologról?

Figyelt kérdés
nagybátyámnak van egy új barátnője, kb fél éve.. van neki egy majdnem 4 éves kisfia. ezt a kisfiút szégyentelen módon neveli.. egy hete összejött az egész család a nagymaminál. eddig is tudtuk hogy nem egy IQ-bajnok meg egy konyhatündér a nő, de hogy gyerekét se tud nevelni... nem is akar. reggel, mikor odaértek evett a kisgyerek 2 szelet csupasz vajas kenyeret,semmi többet. pedig aztán tele volt a hűtő mindennel, akkor még aztmondtuk oké, van ilyen hogy a gyerek nem eszi meg a feltétet... aztán, az én húgom egész nap kint játszott a kertben, kint volt az egész család, azt a kisfiút meg bezárta a sötét szobába a tv elé, egy halom autóval.. amikor kijött, akkor visszaparancsolta.. és az a kisgyerek egész nap bent ült a szobában, megivott 3 liter teát, de kaját nem adott neki, semmit(közben a nő kint kártyázott az öcsémmel és az unokaöcsémmel az udvaron..) . pedig volt rengeteg főtt kaja is..este megint egy szelet vajaskenyér.. másnap reggel is az, semmi más.. és akkor mamám kérdi tőle, nem kéne mást egyen, vagy valami? nem, nem, semmit. már teljesen hót ideg volt mindenki. a nő rá se nézett egész nap a kisfiúra, csak nagybátyám. akkor elmentek chipset venni, szinte mindenkinek hoztak (aki kért) csak annak a kisfiúnak nem, mert ő állítólag nem szereti.( ja és mikor elmentek , akkor se puszi a kisfiúnak , se semmi, hogy elmegy boltba nemsokára jön, semmi..és nyitvahagyta a kertikaput is, ahol a gyerekek egyből ki tudnak szaladni..) nem lehetett a nővel megértetni, hogy el fogja kérni a többi kicsitől, ha látja, hogy eszik. aztán úgy lett ahogy mondtuk.. elvette az öcsémtől a chipset. és akkor leüvöltötte szerencsétlen kisgyerek fejét, hogy mit képzel.. és ezután megkérdezte mamám milyen anya ő? enni se ad a gyerekének, venni se vesz neki semmit? foglalkozni se tud vele? mit tud egyáltalán? majd rájukcsapta az ajtót. majd még aznap történt az, hogy a nagybátyám ölébe ült a kicsi, és búj búj zöldágot énekelt neki. erre nagymamám a nőnek: teneked is így kéne foglalkozzál vele. miért nem tanítod őt mondókákra, énekekre? a nő válasza erre az volt: mi a francnak? ezért van az óvoda.. és akkor következő kérdése mamámnak: vagy verses, meséskönyv, bármi? a nő: mi majd olvasgatok én mi? nem hülyültem én meg, olvassanak neki az óvodában majd ott megtanul verset mondani. akkor elment a kicsi wc-re, kb fél órát kiabált hogy kakilt és ki kéne törölni.. a nő mindig csak azt mondta, jó , jó, megyek. aztán mondta a gyereknek jöjjön ki... kijött rászáradt kakis popsival.. aztán még mamámmal (majd 70 éves) üvöltözik, hogy miért kezeli őt gyereknek és miért nem hagyja őket békén senki nem kérte rá hogy sütögessen nekik meg hogy főzőcskézzen meg stb.. senki nem kérte smmire. és akkor erre mondta mamám, hogy ő szereti a gyerekeit és mindig így fogja várni őket. erre mondta a nő: ház azt bizony várhatja kezitcsókolom, mert ide többet nem jövök. (tudni kell, mamám kb egy hadseregre való pörköltöt főzött aznap, meg egy halom pogácsát meg csodakiflit sütött, mert tudta, hogy ez a nő nem főz nap mint nap, sőt soha.. egyen egy jót nagybátyám na meg persze mi is.. pedig volt főtt kaja is bőven a pörköltön kívül.. ja és tudni kell azt is, hogy mamám iszonyú nehézkesen mozog, alig bír menni, stb..) szerintetek?

2013. júl. 6. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Semmi közöd hozzá, hogy hogyan neveli valaki a saját gyerekét. Más meg azon lenne kiborulva, hogy te meg pörköltet akarsz neki adni. Foglalkozzatok a sját dolgotokkal, ne akarjátok másra ráerőltetni a saját véleményeteket.
2013. júl. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
na azért ne haragudj, egy majd 4 éves gyereknek 2 napon keresztül vajaskenyér? semmi több? te meg vagy huzatva, már megbocsáss..
2013. júl. 6. 00:30
 3/13 intrepid ***** válasza:
86%
Az ilyen nőt ivartalanittatni kellene, mert nem való neki gyerek.
2013. júl. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Megértem, hogy sajnálod a kisfiút, de amit írtál, nagyon kevés indok arra, hogy a gyámügyhöz fordulj. Egyrészt vannak ennél sokkal durvább esetek, gondolom a kisfiú nem éhezik, nem bántalmazzák, van ruhája stb., az meg, hogy hogyan neveli az anyja, kb senkit nem fog érdekelni. Másrészt a kisfiúnak sem lenne semmivel sem jobb egy nevelőotthonban, az anyjától, családjától elszakítva (de úgysem vennék el az anyjától). A legjobb, ami történhet, az az, ha a nagybátyád velük marad és legalább ő néha foglalkozik a kissráccal.
2013. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez elég durva. Az még oké hogy nem ad neki chipset, de a mondókákhoz, felolvasáshoz való hozzáállása nálam kiverte a biztosítékot.

Egyébként feltűnt, hogy azt mondtátok, nem adott neki enni, csak vajas kenyeret, de nekem a történetből az derült ki, hogy VENDÉGSÉGBEN voltatok a nagymamánál. Nos nálunk, ha ilyen összejövetel van, akkor mindenkinek terítenek és mindenki olyan sütit vesz el, amilyet szeretne, így nem is értem, hogy nem kapott a gyerek enni.

2013. júl. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
a nőnek marha rendes, elég tehetős szülei vannak. sokszor egész nap a nő anyjánál van a kicsi.. hála az égnek.(ők rendesen fel tudnák nevelni ha elvennék az anyjától) de a kisfiú apja ( nem vagyok raasszita, de az a roma fajta, aki balhézik, verekedik és iszik) olyan dolgokra tanítja, hogy az megint csak szégyen . olyan obszcén szavakat mond (sokszor kibál ) a kicsi, hogy az ember teljesen elképed..ja, és azt nem tettem hozzá, hogy ez a nő még ikreket akar nagybátyámtól ,most úgy akarják, ha pár hónapon belül nem jön össze a baba, mennek lombikra..
2013. júl. 6. 00:46
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, meg volt terítve, mindenki evett ivott, míg a kisfiú bent ült a szobában és a nő nem engedte ki.
2013. júl. 6. 00:47
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Az egyik valaszolonak igaza van, ezzel nem foglalkozna a gyamugy. Miert nem beszeltek a nagybatyaddal? Neki kene elmondani, h ezt latjatok-gondoljatok, es h tenyleg ettol a notol akar gyereket...
2013. júl. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Téved az a hozzászóló, aki szerint ez nem bántalmazás, mert ez az.

Egy telefont megér, kérdezd meg nyugodtan a hivatalt.

2013. júl. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Az írásmódodon látszik hogy még tini vagy, kérdező.

Hagyd rájuk!

2013. júl. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!