Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbél tükrözés előtti kúra?

Vastagbél tükrözés előtti kúra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, megyek jövőhéten vastagbél tükrözésre, hogy van ez az ez előtti kúra? Reggelizni könnyű kaja, ebédre húsleves, és utànna csak ihatok? Úgytudom keserű sót kell innom előtte, és déltől nem ehetek semmit... De inni ihatok? Mert úgytudom azt is csak éjfélig de ilyet nem olvastam sehol.. Infót tudtok erről? Először sérv kezdetre gondoltak, utànna vesekő, most vastagbél gyulladàsra.. De ezek közül egyikse hàlisten.. Laborom tökéletes mind vérvétel mind vizelet szempontjàból... Így mivel semmi se magas, se CRP, se süllyedés, se fehérvérsejt, így kizàrtàk a vastagbél gyulladàst is.. Konkrétan semmi olyan bajom... Székletem jó, nem véres semmi.. Vizeletem is szintúgy.. Problémàm az h baloldalt has alatt és làgyék között fàj nyomàsra... Tehát azért döntöttek a tükrözésnél mert szigmát làttak ultrahangon és megnézik a vastagbelem..

2014. dec. 24. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Vizet nyugodtan ihatsz. Sőt muszàj is a béltisztitó mellé!
2014. dec. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt hogy vizsgàlat előtt is ihatsz, de azt te érzed majd hogy mennyire gyorsan fut végig rajtad :-)
2014. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy hétfői nap mentem, szombaton még mindent ehettem, este csak könnyű dolgot. Vasárnap semmit sem ehettem, csak szűrt húslevest, ami viszont nagyon jó volt, mert nem éreztem tőle éhesnek magam. A tükrözés előtti nap nem lehet semmi szilárdat enni, bár nem tudom, nálad mit jelent a reggeli "könnyű" étel. Folyadékot minél többet kell inni, 4-5 litert. A felírt hashajtót pedig úgy veszed be a vizsgálat előtti napon, ahogyan azt neked elmondta a gasztroenterológus.
2014. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszöntem!

Reggeli könnyű étel, egy átlagos reggeli.. Zsömle, sajt, vmi felvágott paprika :) meg mikor mire vagyok éhes, van mikor csak pirítóst eszek tea vajjal + teával.. változó :)

2014. dec. 25. 10:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg mindenkinek a plussz! :)
2014. dec. 25. 10:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment*
2014. dec. 25. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!