Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másfél hónapja tartó, mindkét...

Másfél hónapja tartó, mindkét oldalon megnagyobbodott borsó nagyságú nyirokcsomó, gombó érzés a torokban, és egy oldali enyhén megdagadt mandula?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Másfél hónapja kezdődött enyhe lázzal fáradtsággal és gombóc érzéssel a torokban a problémám. a háziorvos nem írt fel semmit elküldött vérvételre és székletvizsgálatra ahol nem mutattak ki semmit. 3 hét elteltével írt 1000 mgrammos gyógyszert napi 3x 6 napon keresztül. ekkor eltuntek a problémák de az áll alatti nyirokcsomóm megmaradt. utána sikerült időpontot szereznem a füll orr gégészhez is aki azt mondta torokgyulladásom lehetett de már kezd eltunni. írt fel toroksprayt. adott másfél hónap utánra időpontot ,hogy megvárjuk ,hogy lemegy e nyirokcsomó duzzanat. utána egy erős megfázásom volt, fullasztó nem felszakadozó köhögéssel, ha néha feljött valami az zöld slejm volt. írtak rá antibiotikumot ebből kigyógyultam. a közérzetem jó,24 éves vagyok nem dohányzom ritkán fogyasztok 1-2 sört, néha vagyok fáradékonyabb mert erős fizikai munkát csinálok minden nap, van ,hogy 7-10 napozok, napi 8-10 órában. most a jobb oldali mandulám duzzadt meg egy kicsit, és anyirokcsomóim állkapocs alatt még mindig borsónyi méretűek. plusz előjött újra a csomó érzés nyeléskor. stresszes a munkám, sokat filózok is nehogy rákom legyen , mert sok dolgot olvastam itt a neten. legközelebb 19.-én megyek újra a füll orr gégészetre. valakinek valami ötlete ,hogy kell e aggódnom esetleges elváltozás vagy daganat miatt?! üdv, köszi

#nyirokcsomó #egyoldali mandula megnagyobbodás #csomó érzés nyeléskor
2015. jan. 6. 01:21
 1/5 Mupp válasza:

Szia

Először is nyugi,a meg duzzadt nyirokcsomo valóban lehet megfazasbol vissza maradva.

Másodszor pedig kérj a Hazi orvosodtol ultrahangra beutalót,hogy meg tudd mit is lat más orvos.Habar gondolom a fül.o.g. El fog küldeni egy minta vételre,ha nem múlik el.Sajnos a férjemnek is igy volt a bal oldali nyirokcsomo meg duzzadt,de neki el távolítottak mintavétel miatt.Es a szovettan daganatot igazolt.Decemberben kapta az utolsó kemot.Non Hodkin Limfomaja volt azon belül Burkitts Limfoma.Remelem te nem jársz igy.irj majd mit mondott az orvosod

2015. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a férjének voltak valami arasszív tünteteni vagy valami más esetleg?
2015. jan. 6. 14:31
 3/5 Mupp válasza:
Semmi tunete nem volt neki a megnagyobbodott nyirokcsomon kivul.A ver eredmenye is jo volt es minden mas vizsgalat,csupan a szovettanbol derult ki,hogy beteg.Mi mar sajnos mikor masfel honap utan sem mult el a duzzanat akkor mar gyanakodtunk,hogy vagy leukemias vagy limfomas.Bar a leukemia ki volt zarva a jo feher versejt szint miatt.Tegezodhetunk nyugodtan meg csak 31 vagyok :))
2015. jan. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, de nekem szimetrikusan mind a kettő meg van dagadva, nem csak az egyik. jövő héten megyek ultrahangra. mekkora volt neki a nyirokcsomó mérete? mert úgy tudom ,hogy vannak 1 cmeres borsónyi nyirokcsomók amik átlagosak.
2015. jan. 8. 01:37
 5/5 Mupp válasza:

Igen vannak.Nyugi az tuti nem rak!Megfazasbol vissza maradt valami!

Neki eleg nagy volt olyan 5*8-9cm

2015. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!