Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki fogjak venni az eggyik...

Ki fogjak venni az eggyik vesemet, evel kapcsolatban lenne par kerdesem 15/F?

Figyelt kérdés

1.Meddig tart a mutet

2.Mutet utan fog fajni, vagy kapok fajdalomcsillapitot?

3.Meddig kell korhazba lennem vele?

4.Utanna ugyanugy mozoghatok,vagy csak mertekkel?

5.Vigyaznom kell-e hogy mit eszek?



2015. jan. 8. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezekre a kérdésekre a sebészorvos és a kezelőorvosod részletesen tud válaszolni. Én csak annyit tudok biztatásképpen leírni, hogy ismerek valakit, aki egészen fiatal kora óta 1 vesével él már 70 éve. Orvosbiológiai becslések szerint 1 vese kapacitása a tényleges igénybe vétel 5-szörösére "tervezett".
2015. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egy vese is képes ellátni a feladatot, nem kell emiatt aggódnod(lehet, hogy meg fog nagyobbodni, de az természetes ilyen estekben). a többit attól kell megkérdezni, aki fog műteni.
2015. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. A műtét tartama nagyban függ attól, hogy milyen technikával dolgoznak, és pontosan mi a terv (csak a vese egy részét veszik ki, vagy az egészet, esetleg nyirokcsomókkal együtt, laparoszkópos vagy nyitott műtét stb.). Úgy ngyságrendileg 2-4 óra körül, de csak a sebész tud erre válaszolni, aki operál.

2. Természetesen fogsz kapni fájdalomcsillapítót. Ha ennek ellenére is kellemetlen, akkor szólj, és adnak még pluszban. A fájdalom szubjektív dolog, és szükség van a visszajelzésedre is ahhoz, hogy eredményesen csillapítani tudják.

3. Ugyanúgy sokmindentől függ, mint az első pontnál, kb. 2-7 nap körül, kérdezd a sebészt.

4. Utána mértékkel mozogj, a lényeg a fokozatosság. Idővel vissza fogsz rázódni a megszokott kerékvágásba.

5. Nincs megkötés, de a műtét után érdemes könnyen emészthető ételeket enni. Nem javaslom a velős pacalt vagy a körömpörköltet nokedlivel az első pár napban.

2015. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem kiskoromban vették ki.

ezért így a mútéttel kapcsolatos kérdésekre nem tudok választ adni.


De diétáznom sohasem kellett,a vesém "gyönyörü"ahogy az orvos mondta,rendben van.


küzdősportot nem szabad végeznem,de nem is akarok :D


Tesi órán is teljes értékű munkákat végzek,igaz a tesi tanár tud a dolgokrol,ezért "esésveszélyes" feladatokat kihagyom.


a felfázásra én nem igen figyeltem oda soha,max a szüleim,de szerencsére elkerült.


Minden oké lesz Neked is ! :)

2015. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két oldali nephrectómiám volt ( két oldali vesekivétel ). 16 éves voltam amikor történt a dolog, fájt pár napig, aztán szűnt, 1 hét után begyógyultak a sebek 10 nap után kivették a varratokat.

Azóta kaptam 1 új vesét és az ellátja a régi 2 rossz vesém feladatát, persze kilökődés gátlókat kell szedni. Mozogni, nem versenyszerűen sportolni lehet, nincs diéta, felfázásra oda kell figyelni és ahogy az előző leírta közdősportok kizárva.

Jó gyógyulást kívánok!

2015. jan. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na es eleg edeszalyu vagyok. Utanna ugyanugy ehetek mindent, vagy keruljem a fuszeres dolgot(pl paprikas chips)
2015. ápr. 26. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!