Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kilehet tapintani kézzel a...

Kilehet tapintani kézzel a pajzsmirigy alulmüködést?

Figyelt kérdés
Vagy szükséges vérvétel, és kézzel nem lehet? Köszönöm előre a válaszokat !

2015. jan. 9. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. Két külön dolog az, hogy mekkora a pajzsmirigy és az, hogy hogyan működik. Struma (pajzsmirigy megnagyobbodás) lehet alulműködés, normális működés és fokozott működés esetén is.
2015. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert voltam természetgyógyásznál, és megállapította puszta kézzel ( ! ) hogy nekem bizony nem rendesen müködik a pajzsmirigyem, magyarul mondva pajzsmirigy alulmüködésem van.

És " pusztán " 15 000 forintért úgy kigyógyít belőle, hogy teljesen egészséges leszek. Mondta, hogy felesleges megnézetnem a vérképet, hisz nem biztos, hogy látszódni fog.

Én hál' Istennek egészségesnek érzem magam, nem érzem hogy pajzsmirigyemmel bármi gondom lenne. De most gondolkodóba estem.

2015. jan. 9. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ezt te sem gondolhatod komolyan.


Lefordítom neked:

"A kezemmel baromira nem érzem amúgy, hogy van-e baja a pajzsmirigyednek, vagy nincs. De jó eséllyel nincs, és így nem tudok rólad pénzt lehúzni. Úgyhogy hidd csak azt, hogy a puszta kezemmel kitapogatom, hogy bizony nem jól működik. Nehogy leellenőriztesd vérvétellel, mert még a végén kiderül, hogy egy kókler f....z vagyok, aki csak pénzt akar rólad lehúzni. Adjál 15 ezer forintot, én adok cserébe valami teljesen hatástalan (de jó eséllyel nem is ártó) dolgot, majd gyere vissza egy kis pajzsmirigytapira. Természetesen azt mondom majd, hogy minden szuper, megjavult. Így te is boldog leszel, mert azt hiszed, hogy a nem létező problémádat meggyógyítottam, és én is boldog leszek, mert a 10 perces "munkámért" kaptam 15 ezret. Mindenki jól jár, nem?"

2015. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért azt megkérdezném, hogy ha teljesen egészségesnek érzed magad, mégis miért mentél el természetgyógyászhoz?

Tök ingyen elmehetsz a háziorvosodhoz egy rutin labor beutalóért, amiről legalább tényleg megtudhatsz valamit. Sőt, a házidoki még TSH-t is nézhet, amiről látszik, hogy normálisan funkcionál-e a pajzsmirigyed vagy sem. Mindezt teljesen ingyen.

2015. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából elkisértem anyukámat, és akkor mondták, hogy ő utána én következek, megvizsgál minden rendben van - e, és akkor mondta ezeket nekem. Én is hihetetlenkedve néztem, hisz 1 az, hogyha tényleg az a problémám, akkor még orvosságokkal ( hormonokkal ) lehet javítani a helyzetet, de hogy teljesen kigyógyulj belőle, az egyenlő a lehetetlennel. És innen néztem hogy valami gyanus,ha már pénz által teljes gyógyulásban lesz részem, mikor nem érzem a problémát.
2015. jan. 9. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
És anyukád ugyanezért volt a természetgyógyásznál? Őt mennyiért gyógyíccsa meg a mester?
2015. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, másmiért, de rajtam van a hangsúly, nem rajta.
2015. jan. 9. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!