Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az anyukámnál mellrákot...

Skadowsk kérdése:

Az anyukámnál mellrákot diagnosztizáltak mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok felvételi előtt állok. 4 éve budapest alá költöztünk ez megviselte az anyukàmat depressziós lett és mostanra mellràkot diagnosztizáltak nála az még nem tudjuk, hogy jó vagy rossz indulatú de nagyon megijedtem amikor megtudtam. mit csináljak mit tegyek nagyon félek
2015. jan. 9. 17:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb műtét
2015. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg, hogy roszindulatú
2015. jan. 13. 15:41
 13/17 anonim ***** válasza:
2015. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Étrend, nagy dózisú vitamin nem fogja meggyógyítani, sem bármilyen alternatív gyógymód.

Rosszindulatú tumor a környezettől nem elhatárolható, azt benövi. Genetikai defektus, esetleg hajlamosító gének miatt a mellszövet sejtjei korlátlan osztódásra képesek, ami ellen 3 dolgot lehet tenni az orvos részéről. Mastectomia: melleltávolítás,a nem elhatárolható daganatot az ép szövettel együtt eltávolítják

Sugár: helyileg nagy energiájú sugárzással pusztítják a gyorsan osztódó és ép sejteket egyaránt, ez DNS kettős törést okoz és sejthalált

Kemoterápia:a gyorsan osztódó sejtekre ható citotoxikus szerek kombinációja, ami testszerte a vérárammal a sejtekhez kerülve pusztít.Ennek hátránya, hogy nem szelektív a ráksejtre,( mivel az saját sejted,amely halhatatlanságra tett szert)és egyéb gyorsan osztódó sejteket is öl(ezért a hajhullás)

Amit ti tehettek:feloldani a problémát, ami depresszióba sodorta, ti. az immunrendszer depresszióban deprimált.

Találni egy normális étrendet, amely zöldségben ,gyümölcsben, rostban gazdag.

Sportolni, kikapcsolódni, boldognak lenni.

Feladni nem szabad, sőt felesleges. Időben diagnisztizált mellrák túlélési esélye jó, többek között a szomszédomban is él egy ilyen hölgy. Kitartást!

2015. febr. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a választ mert kidolgozott volt és igen kitartunk
2015. febr. 2. 21:43
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon félek mert ma mütik remegek és félek remélem hogy nincs áttét kiderült hogy még 2 kisebb is van a mellébe de mátrai főorvoshoz került remélem minden renben lesz
2015. febr. 12. 17:03
 17/17 anonim ***** válasza:
mi a helyzet?
2015. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!