Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pszichiáterem lamolepet írt...

A pszichiáterem lamolepet írt fel nekem, amit 6 napig szedtem, de kiütések jöttek ki rajtam. Van még valaki, aki hasonlóan járt? A többi lent.

Figyelt kérdés
Azonnal abbahagytam a szedést, visszamentem a pszichiátriára, ahol azt mondták, ha nem múlnak el a kiütések 8 napon belül, forduljak háziorvoshoz. Ő nem tud arról, hogy szedtem. A kiütések nem múltak el. Félek odamenni. Ha nem megyek el, lehetnek belőle nagyobb gondok?
2015. jan. 14. 21:42
 1/2 szamo77db ***** válasza:
67%
Gyógyszerallergiám nekem is van, amire allergiás vagyok, azt nem írják fel soha, benne van a számítógéprendszerben. Nekem többek közt Sumetrolimtól volt csúnya allergiás reakcióm. Tenyérnyi vörös foltok voltak rajtam testszerte. Ilyenkor a kérdéses gyógyszert azonnal el kell hagyni! Ezt tanácsolom neked is. És ne a háziorvosodhoz menj, hanem bőrgyógyászhoz! A Lamolep helyett pedig a pszichiátered írjon fel valami mást, amire nem vagy allergiás.
2015. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is lamolepet szedek, ( én epilepsziára) az orvosom azt mondta, hogy ha túl hirtelen kezem el szedni, pl rögtön a 100mg ossal kezdek akkor ugyan ez lesz, amit fent említettél ( Stevens-Johnson-szindróma, és elvileg azoknál jelentkezik, akiknek van ázsiai felmenőjük:) ) Nálam is előfordult, mert egy ideig abbahagytam, majd újra elkezdem szedni

Amúgy nekem úgy kellett hogy : 1 hétig reggel 25mg majd utána egy hétig regel és este, utána reggel 50, majd este 25 stbstb még el nem jutottam a napi 100-100 mg- hoz. Tehát lényeg az hogy lassan, és fokozatosan kellett szednem, hogy ne legyek vörös foltokkal tele.

Amúgy nálam nagyon bevált:) szeretem

2015. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!