Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a pszichiáterem Ritalin, Dexedrine vagy ezekhez hasonló gyógyszert írjon fel?

Figyelt kérdés
Jelenleg Ripedont és Fevarint szedek. Ezelőtt Halopelidolt, Ataraxot kaptam. Több mint öt éve pszichés beteg vagyok, több mindenre diagnosztizáltak.
2014. okt. 24. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmondod neki, hogy ezeket szeretnéd szedni. Ő pedig majd elmondja, hogy mit gondol róla.
2014. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki, ő azt mondta, ha még több gyógyszert akarok szívesen felír nekem újra Ataraxot, Frontint, Rivotrilt, Xanaxot. De ezek mind nyugtatók. Beszéltünk még hangulatjavító antidepresszánsokról, de a Fevarin is SSRI készítmény. Azért gondoltam a fent említett gyógyszerekre, mert az egy-két sorstársam (a betegségük nagyjából olyan volt mint az enyém) ilyen gyógyszerektől gyógyult meg. Elégedett vagyok az orvosommal, de ő a nyugtatók híve.
2014. okt. 24. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól,hogy másnak az jó,nem biztos,hogy neked is.Mivel nem írtad milyen betegségekkel diagnosztizáltak,így nem tudok mit mondani.De egyáltalán tudod mire jó a Ritalin vagy a Dexederin?Vagy csak azért akarod,mert a másik is azt szed?Egyébként ez már gyógyszerfüggőség.
2014. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazán hálás lennék ha csak a kérdésre válaszolnátok. Kétségbeesett vagyok, bármi hajlandó lennék beszedni ami esetleg segíthet. Szedtem már homeopátiás szereket, orbáncfű csöppeket, orbáncfű teát ittam. De járt már hozzám kineziológus is. Jártam már pszichiátrián is és túl vagyok egy segítségkérő öngyilkossági kísérleten. Bármit megtennék a gyógyulásért.
2014. okt. 25. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Én válaszolnék,de nem írtad le mit diagnosztizáltak.
2014. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első szorongásra, a második szakember először geberalizált szorongásos zavarra, majd depresszióra. Később kényszeres lettem ekkor a második "szakított" velem. A harmadik kényszeres gondolatok és cselekedetek tünetcsoportra diagnosztizált, de a szorongásaimat figyelmen kívűl hagyta. Rosszul reagáltam az általa felírt gyógyszerre, de mivel nem volt hajlandó leállítani róla visszamentem az elsőhöz. Ő most az mondja, hogy több betegség tüneteit is produkálom, ezért a diagnosztizálás nem segítene rajtam, de a gyógyszerek amiket szedek hasznosak. Aztán még egy-két betegség felmerült az enyhe figyelemzavar, amit végül a szorongásnak tudtak be és az hiszem ennyi. Halvány fogalmam sincs akkor most pontosan mi bajom van.
2014. okt. 25. 15:29
 7/8 A kérdező kommentje:
*generalizált
2014. okt. 25. 15:34
 8/8 anonim válasza:
Jézusom xd
2014. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!