Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterem antidepresszán...

A pszichiáterem antidepresszánst akar nekem, lehetséges lenne enélkül?

Figyelt kérdés
Kértem,hogy én antidepresszáns nélkül szeretnék gyógyulni,esetleg enyhe nyugtato ok.De ő enélkül reménytelennek tartja a kezelést.
2014. szept. 10. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz, menj el egy másik szakemberhez és kérd ki a véleményét.

Vagy azért akar téged így kezelni, mert hamar le akarja tudni a dolgot és egyszerűbb neki bogyókat felírni,

vagy azért, mert tényleg így a legjobb neked.


A kérdés az, hogy bízol az orvosodban?

Ha igen, fogadd el a döntését és tedd, amit mond.

Ha nem, keress egy másik orvost, mert bizalom nélkül elég nehézkes a kezelés.

2014. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bízok benne és szeretnék nála maradni, de annyira hajthatatlan. Nem hiszek abban, hogy a gondolkodási módom kemikáliákkal kell megváltoztatni, félek ezektől a szerektől.
2014. szept. 10. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudod a tévhitekkel ellentétben a pszichiáter nem feltétlenül erőlteti a gyógyszer felírását, ha nem muszáj, és látna másik kiutat is. De nálad úgy látszik ezt találja célravezetőnek. Fogadd meg a tanácsát, és kezd el a gyógyszer szedését. Különben mi a diagnózisod, és milyen gyógyszert javasolt a doki?
2014. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindenféle lelki eredetű testi tünet: hetek óta tartó láz, köhögés, fejfájás.


3 családi tragédia (halálesetek), költözés, gyerekszülés, munkahelyváltás történt az elmúlt 2 évben.


Akkor is félek az antidepresszánstól. Lelki problémára "lelki eredetű" kezelés kell, nem gyógyszeres. Szükségem van az agyamra is, nem engedhetem meg, hogy "kihagyásaim" legyenek napközben.

2014. szept. 10. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Tégy, ahogy jónak látod. Bár fura, hogy lelki eredetű köhögésről, meg lázról írsz, de mégsem hiszed, hogy ez gyógyítható gyógyszerrel. De te tudod.
2014. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

A gyógyszer nem szünteti meg a problémát, csak a elfedi a szemedet a problémák elől. Attól hogy begyógyszerezve nem fogod érzékelni hogy baj van, az a baj még nem tűnik el. Pontosan ezért nem szeretem a pszichiátereket. Mindenkinek lyukat beszélnek a hasába, egy jámbor 16 éves kislányra képesek ráfogni hogy agresszív elmebeteg akinek nyugtatót kell szednie. Jutalékot kapnak a gyógyszergyártóktól.

Kérdező, jól gondolod: a problémáid nem fognak egy gyógyszertől megszűnni. Inkább járj pszichológushoz. Amúgy a jelenlegi orvosod szerintem is csak le akarja tudni a dolgot. Neki csak egy páciens vagy az ezerből, akinek az élete neki egy cseppet sem számít. Legyen meg a munkaidő, azt kész.

2014. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondom én, hogy a gyógyszerellenes ostobák vannak túlsúlyba a héten. Rajtad áll kedves kérdező, mit választasz. Majd ha már nagyon rosszul leszel, esetleg nem tudod élni rendesen az életedet, akkor majd mégy magadtól a pszichiáterhez a gyógyszerért. De akkorra már dupla erős kell, mint amitől most gyógyulnál..
2014. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es neked meg mi bajod a gyógyszerellenesekkel? Pont olyan vagy mint a bunkóbb fajta dohányosok, akik nem törődnek a nemdohányosokkal. Pedig minden ember nemdohányosnak születik, szóval az a normális.

Azért vagyunk idióták mert nem akarunk megvakulni a gyógyszerek miatt?? Attól hogy begyógyszerezve nem veszi észre a problémát, az attól még ott van!

2014. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!