Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni, ha nagyon...

Mit lehet tenni, ha nagyon alacsony a vérnyomásom? (pl.86/57)

Figyelt kérdés
Gyakran nagyon alacsony a vérnyomásom, 100 fölé szerintem még soha nem is ment, viszont teljesen jól vagyok, de azért ha 86/57 vagy alacsonyabb (mint ma is), akkor már én is kezdek rosszul lenni. (21/L)

2015. jan. 17. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot kellene innod! Lehet emelni a vérnyomást fekete tea, kávé fogyasztásával. A kóla is emeli, de az nem túl egészséges.
2015. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is ki kell vizsgálni, hogy nincs-e valamilyen szervi oka, ha minden rendben és nem betegség okozza, akkor annyit tudsz tenni, hogy több folyadékot iszol, többet mozogsz.
2015. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Alacsony vérnyomásra azt szokták javasolni, hogy mozogj sokat, sportolj valamit, igyál sok folyadékot, figyelj oda a táplálkozásra is (zöldség, gyümölcs). És kerüld az olyan helyzeteket, amikor pl. hirtelen kell felállni, vagy reggel kikelni az ágyból, olyankor hajlamos megszédülni az ember.

Egyébként, az mit jelent, hogy "kezdesz rosszul lenni"?

2015. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem hasonló alacsony a vérnyomásom, ha nem alacsonyabb.

megfigyeltem, hogy rengeteget iszom, tehát közepesen alacsony termetem ellenére biztosan megvan a másfél-két liter naponta, de sokszor több is.

plusz sportolok is, pont hogy biciklit a legtöbbször, de mást is, csak a biciklizés eleve pumpálja fölfele a vért vagy hogy mondjam, de nekem semmi sem változott, a vérnyomásom ugyanolyan alacsony.

én már megtanultam ezzel élni, de kávét nem iszom, mert az meg egészségtelen, és különben sem a vérnyomást emeli, csak a pulzusszámot, ami egyáltalán nem ugyanaz.

2015. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ha kezdek rosszul lenni: szédülök, lüktet a fejem, émelygek..

tény, hogy többet kéne igyak, ez mindig is gond volt (:

milyen sportot ajánlanátok? én a jógára gondoltam


Köszönöm szépen a válaszokat! (:

2015. jan. 17. 15:16
 6/6 nikoletta09 válasza:
Meg enned is ! Nekem is ilyen alacsony a vér nyomasom csak annyi különbséggel hogy én sziv beteg vagyok! De az én vér nyomasom se üti meg soha szinte 100-at! Jelenlegi tünetek:szédülés, hány inger, fejfájás, fáradtság! Én se fogyasztok neg felelő mennyi folyadékot tma szervezetnek vasra is szüksége van!
2015. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!