Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 38 fokos láz mellett miért...

38 fokos láz mellett miért nem izzadok?

Figyelt kérdés
Ugye mindig mondják, hogy jó ha kiizzadja az ember a betegséget. Egész nap takaró alatt fekszem és kicsit sem izzadok. Tűz forrónak érzem a fejem, combom hasam... Egyedül a lábom hideg. Bokától lefele. De vajon miért nem izzadok?

#láz #nem izzadok
2015. jan. 18. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha izzadni akarsz, akkor aszpirint, vagy aszpirin tartalmú pezsgő italport vegyél be, attól elindul.

Készíts elő száraz pizsit, egy pillanatig se engedd, hogy rád hűljön az izzadság.

2015. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hörgőgyulladásom van, ma voltam ügyeleten.

Egész nap tegnap én is a takaró alatt voltam, de nem izzadtam.

Aztán este lefekvés előtt vettem be egy lázcsillapítót, mert belázasodtam, felhúztam egy pizsit, az éjszaka pedig úgy kellett átöltöznöm, mert úgy leizzadtam. Szóval ami késik, nem múlik.:)

Vegyél be te is egy lázcsillapítót estére, aludj egyet és majd izzadsz.:)

2015. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már vettem be 3 algozone-t. Mindig 1 órát lemegy 36-ra utána vissza 38-ra. Most 38.9-nél járok. De már kicsit izzadok. Immunrendszerem nagyon oda lehet, mert idén ez már a második. 1 hét táppénzel kezdtem. Múlthéten dolgoztam. Most meg visszaestem. Hogy fognak örülni, hogy megint kimaradok a melóból. De hát ez van.
2015. jan. 18. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Tea! És rögtön rá a takaro nekem kiizzaszt,nem ömlik a viz de azért izzadszt. Jobbulast^)
2015. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És reggelre sokat izzadtam én is
2015. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem izzadsz, mert a láz úgy alakul ki, hogy az agyban a "KELL" hőmérsékletérték megnő. Így azt érzi, hogy le vagy hűlve, és olyan folyamatok indulnak, amik csökkentik a hővesztést.

Mikor vége a reakciónak, a KELL-érték visszaáll normálisra, az agyad érzékeli, hogy túl meleg a tested, és elkezdi leadni a hőt --> elkezdesz izzadni, kipirulsz, stb.

2015. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!