Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől változik a magas vérnyomás?

Mitől változik a magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
Több hónapja szedek gyógyszert rá,de az utóbbi időben 2hétig szinte tökéletes a vérnyomásom(125/75/80) ,ilyenkor nem veszem be,aztán meg magasabb lesz(145/85/85) és újból elkezdem szedni a gyógyit.mitől van ez a változás?
2015. jan. 23. 10:11
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én 19 vagyok és 6 éves korom óta szedem a magasvérnyomásra a gyógyszert, már majdnem mindet kipróbáltuk több-kevesebb sikerrel...

Az enyém átlagosan 128-135 között van ha nem mondható magasnak, bár nyugalmi állapotomban is van hogy 160-180-ra felmegy és majdnem minden nap... Bár ezt szerintem az is teszi hogy stresszes körülmények között élek...

De több észrevételem illetve kapott tanácsom is van amit megosztok veled, bár gondolom ebből többet te is tudsz..

A gyógyszert minden nap szedni kell, ha olyan akkor reggel-délben-este (ez fajtától és kicsomagolástól is függ meg hogy kinek mennyi a testsúlya és ahoz mérik ki).. Na de a lényeg ha nem folyamatosan szeded az bezavarhat a vér keringésedbe...

Kávét,energia italt vagy olyat ami taurin,koffeint tartalmaz olyat ne igyál mert az növeli a vérnyomásod!! Bár nekem is ezt mondják 6 éves korom óta és mind a kettő napi rendszerességel az életem része...

Egyébként tudom ilyet nem kérdeztél de ha nagy a test súlyod az is közre játszhat ebben az ingadózásban, és olyan is közre játszhat hogy például ha sportolsz akkor úgye a szíved gyorsabban ver így magasabb/gyorsabb lesz a vérkeringésed... De ha a gyógyszer nem hat vagy nem akarsz minden nap gyógyszert szedni akkor a házi pálinka is jó gyógyszer és ha jól tudom a vodka is... És ez most viccen kivül... Bőven elég 1 dl és azt mondják hogy akkor lentebb viszi... Én tapasztaltam is ezt és 30-50-el vitte lentebb... Persze nem azt mondom hogy minden nap, de ez is egy jó féle módszer ahoz hogy lentebb vidd a vérnyomásod... Illetve mivel nekem ilyen magas a vérnyomásom kb fél-1 éve írtak fel egy sürgősségi sprayt, nem tudom ismered e Cordaflex a neve és ez olyan spray hogy kicsit keserű, de a nyelved alá kell fújni és olyan 15-30 mp-en belül a vérnyomásod lentebb viszi 20-30-al.. Ha jól emlékszem vény nélküli, bár nem biztos, ha az volt akkor változhatott...

Nah de ezek a tanácsaim/ötleteim vannak ez a változás ellen...

De egyébként tényleg nagyon sokat jelent az ha minden nap szeded a gyógyszert és próbálod mindig majdnem percre pontosan bevenni, mert akkor a szervezeted ahoz az időhöz áll és normális lesz a vérnyomásod... Legalábbis nállam használt, amíg nem untam bele :D

2015. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vérbyonáscsökkentőt állandóan kell szedni, ha abbahagyod, akkor pár nap után újra előjön a magas vérnyomás.
2015. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vérnyomáscsökkentőt akartam írni, bocsi
2015. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm M.Ferenc a tájékoztatást meg azt,h.ilyen részletesen leírtál mindent :)
2015. jan. 24. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!