Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lüktet a hasam közepe, mindig...

Lüktet a hasam közepe, mindig ugyanott, időnként jön elő, a szívem környékén, lüktet de egyáltalán nem fáj, soha nem is fájt, nem tudom meghatározni hogy ha sokat eszek akkor jön e elő vagy sem, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
176 cm magas 105 Kg vagyok, dohányzom, szívvel kapcsolatos lehet? Nyomná a gyomrom a hasi aortát? Google a barátom de de amit találtam ehhez hasonlót ott mindíg fájdalommal járt ez nekem viszont nincs csak kellemetlen!

2015. jan. 23. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A hasi aortádat érzed. Gondolom akkor jön elő, ha épp magasabb a vérnyomásod vagy szaporább a szívverésed.

De rossz esetben akár hasi aneurysma is lehet, de szerintem azt állandóan éreznéd, nem csak néha. Mindenesetre ha aggódsz, inkább menj el orvoshoz.

Meg persze nem ártana leszokni a dohányzásról meg fogyni.

2015. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem olyasmi, mintha egy ideg rángatózna? Mert olyan nekem is szokott lenni, pedig vékony vagyok.

Tudom, nem ezt a választ várod, de a háziorvosodnak mondd el. Lehet, hogy teljesen egyszerű oka van, viszont az aggodalom beteggé tehet.

38/N

2015. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem a hasad lehet, hanem inkább a mellkasod. Lehet szívritmus zavar. Az nem fáj, csak úgymond "bever" néha, ami inkább ijesztő érzés. A súlyod szerintem eléggé sok a magasságodhoz képest. Menj el EKG-ra. Először a házi orvoshoz, mert sokszor a háziorvosi rendelőben is van műszer, és előfordulhat, hogy már ott helyben megtudja nézni. Vagy ha nem, akkor beutal vizsgálatra. Ne ijedj meg, ez nem vészes dolog, én pl. nem vagyok túlsúlyos, mégis szívritmuszavarom van évek óta. Szedek rá gyógyszert, és azóta elvagyok. Az evéstől én is elfáradok, de ennek szintén lehet köze ehhez.

Én is azt gondolom, hogy ha gyomortáji problémád lenne, az fájna. Viszont a szív rendszertelen üteme nem fájdalmas, viszont észlelhető. A gyomorszáj és a szív probléma könnyen összekeverhető laikusnak.

2015. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy szivritmus zavar,vagy valami hasi gondl
2015. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi valaszokat, azt elfelejtettem irni hogy nemreg nagyon beettem, estere nem luktetett hanem ha nagy levegot veszek akkor szur, es ugy erzem ez tudo eredetu nem lehet mert ott ha jol tudom nincs fajdalom "receptor", vagy sziv vagy gyomor, belgaz az tuti van ugy erzem, viszont volt mar regebben 36-os pulzusom ilyen jellegu szurasnal csak az erosebb volt(igaz pulzusmeros karoraval mertem), ekg-t mar tobbet is csinaltattam mind jo volt, 1 hiba se volt bennuk, akkor talan nagyon meg kellene valtoztatnom hogy mit es foleg hogy mennyit eszek, + a cigi. Szeretem az eroset is esetleg epe vagy maj eredetu lehet? A szuro fajdalom kb ugyanott van ahol luktetett csak kicsit beljebb es lejjebb a bal oldali bordak also bordak mellett kb a sziv alatt!
2015. jan. 24. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!