Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális, hogy fiam 13 éves,...

Normális, hogy fiam 13 éves, és nem volt még bárányhimlős?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve van egy betegsége, amire gyógyszert kap, és amiatt nem kaphat oltást. Ha most kapná el, tényleg sokkal nagyobb az esélye hogy valamilyen szövődménye lesz, mintha pici korában kapta volna el? Tapasztalatok? Volt pár gyerek a környezetünkbe akik himlősek voltak, mindig vittem oda játszani, és sose kapta el.
2015. jan. 25. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik volt osztálytársam gimnázium alatt kapta el, talán 16 éves volt. 2-3 hetet otthon volt. Nem lett szövődmény.
2015. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul igen. Van olyan aki felnőtt korba kapja el. Jobb minél előbb túlesni rajta, mert ahogy idősödik úgy egyre nagyobb a kockázat is sajnos.
2015. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tesóm 16,ő egy hónapja volt himlős.pont karácsonykor. Nem lett semmi baja.
2015. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megfertőződött már, csak nem lett beteg. Akkor nem is lesz már. De persze az is lehet, hogy tényleg nem kapta még el. Inkább felnőttkorban veszélyesebb a bárányhimlő, azért ő még ilyen szempontból gyerek.
2015. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt korban tényleg kockázatosabb, persze megfelelő kezelés meleltt azt is át lehet vészelni maradandó károsodás nélkül.

Egyébként meg nem mindenki kapja el. Főleg úgy, hogy rendszeressé válnak az oltások, jóval kisebb esélye van elkapni.

2015. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű immunitást szerzett valahol, mint én. 39 éves vagyok, és semmilyen ilyen jellegű fertőző betegségem nem volt. (náthán kívül:) Az öcsémmel egy szobában laktam gyerekkoromban, sőt az ágyunk is össze volt tolva, Ő bárányhimlős volt, én nem:)
2015. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valakinek később van,nem baj.
2015. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit megnyugodtam, köszönöm a válaszokat! :)
2015. jan. 25. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!