Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 14 éves unokám Asperger...

Bence Dénes kérdése:

A 14 éves unokám Asperger szindrómás. Ártok vagy segitek a gyereknek azzal, ha részletesen megbeszélem vele a problémáit, "betegségét"? Köszönettel Bence Dénes

Figyelt kérdés

2015. jan. 26. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kell vele beszélni róla, de anélkül, hogy fölös betegségtudatot ébressz benne. Biztos nem egyszerű, jól jöhetnek egy hozzáértő, szakember tanácsai, vagy olyan szülők tapasztalatainak megismerése, akik hasonló nehézséggel küzdenek.
2015. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem ,, betegség''. Egy Asperger szindrómás is épp olyan egészséges, mint bárki más. Ugyanúgy gondolkodunk, mint más emberek, csak nehezebben fejezzük ki. 17 éves lány vagyok, Aspergeres, és szóban képtelen vagyok kifejezni magam. Írásban megy, olyannyira, hogy novellaversenyeket nyerek. Szerintem a ,,megbeszélést'' nem kell erőltetni, maximum írásban, úgy talán könnyebb. De változtatni nem lehet rajta, aki Aspergeresnek születik, az is marad. Én személy szerint nem átokként, hanem inkább áldásként fogom fel ezt az egészet. Sokkal több mindent észreveszek, amire egy átlag ember nem is figyel oda. Persze van, amit én nem tudok értelmezni, ebben nekem az olvasás rengeteget segített. Szóval szerintem ez nem minden esetben probléma. Remélem segíthettem.
2015. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Talán másokat is érdekel:

Köszönöm kedves válaszát. Az aspergeresek közismerten nehezen kezelhető és önfejü emberek, A társadalom elvárja, hogy "engedelmeskedjenek " az irányitásnak. Ez konfliktusokhoz vezet a szülőkkel, az iskolával. legtöbb iskola nem fogadja el, hogy "ez a gyerek nem tehet róla" Ezt a küzdelemet a "szülői, iskolai önkénnyel" szeretném csökkenteni. Ha a gyerek érti, hogy ő nem olyan mint a többi, akkor talán jobban elfogadja a a helyzetet. Talán, ha szerezhetnék egy "igazolást", akkor talán az iskola is jobban megérti

a helyzetet. Nagyon köszönöm a segitségét és sok sikert, hogy 17 évesen, már majdnem "felnőtt"-ként ilyen bölcs. Bence Dénes

2015. febr. 7. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!