Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kezeletlen gluténérzékenység...

A kezeletlen gluténérzékenység gátolja, csökkenti a vas felszívódását. Lehetséges, hogy ezért magas a vizeletemben a vas? 20/l

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a diétát, és ha jobban leszel tőle, akkor az a baj.
2015. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tűnik logikusnak. A veséd a véredet szűri. Ha már fel sem szívódna, miért lenne a vizeletedben vas?
2015. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert nem szívódik fel, és a vizelettel távozik. Hasonló példa erre, hogy ha túl sok c vitamint viszel be a szervezetedbe, akkor a felesleg a vizelettel távozik. És mivel felszívódni nem bír a vas, ezért a vizelettel választódik ki.
2015. jan. 29. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:

ŐŐŐ...hát nem.


Tudod a vesébe csak úgy tud eljutni valami, ha előtte felszívódik és bejut a keringésedbe.

Ha nem szívódik fel vmi, akkor az a beleiden keresztül távozik, SZÉKLETTEL. Nem vizelettel.


A C-vitamin teljesen más tészta. Az felszívódik, csak a vesén keresztül kiürül, mivel a szervezet nem tudja elraktározni. Amit felhasznál, azt felhasználja, ami meg felesleg van, az a vesén keresztül kiürül a vizelettel.

2015. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként elmondhatnád, hogy pontosan mi a problémád, és miért néztek egyáltalán a vizeletedben vasat. Azért az nem egy rutin dolog. Sok mindent néznek rutinszerűen a vizeletben, de vasat pont nem. Tehát gondolom az orvosnak volt vmi oka, hogy ezt a vizsgálatot kérte.

Mi a panaszod? A gluténérzékenységet csak sejted, vagy ismert, vagy mégis mi?


Ha nem megfelelő a vasfelszívódás, és emiatt vashiány alakul ki, akkor a VÉRBEN csökken a vas szintje, azt kell nézni.

2015. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak egy laborvizsgálaton voltam, (hasi panaszok miatt) és ott sok adat mellett a vasat is megnézték a vizeletben, mint általában (legalább is errefelé). Aztán gluténérzékenységre kezdtünk gyanakodni, mert minden mást kizártunk már. Diétába kezdtem, a hasi panaszok megszűntek, de még mindig szédülök néha, és kiszárad az arcomon a bőr (a szám és az orrom mellett). Ez lehet felszívódási probléma miatt is nem? Mert az nem áll valami gyorsan helyre. Pillanatnyilag a vérvételi eredményre várok, de az eltarthat még 1-2 hónapig is. És köszönöm a válaszokat !
2015. jan. 30. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez akkor is furcsa. Tényleg nem láttam/hallottam még olyat, hogy vasat néztek a vizeletben. Nem hemoglobint néztek inkább? Végül is abban is vas van.

A vérvételi eredmény lenne fontos.

2015. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!