Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiányos vérszegénység...

Vashiányos vérszegénység fennállhat akkor is, ha a vérképen látszólag minden rendben van, csak MCV értéke alacsony mindig?

Figyelt kérdés

MCV alsó határa 81 és nekem 78 vagy még alacsonyabb szokott lenni. Mindig fáradt vagyok, sosem tudom kialudni magam (minden napom úgy telik, hogy alig tudok ébren maradni a kimerültségtől), időnként szívdobogás-érzésem van (kiskoromban gyakrabban volt ilyen, amikor tényleges vashiányt mutatott a vérkép), ezen kívül éjszakánként rettenetesek a görcsök a lábizmokban, amelyekre felébredek és régebben legalábbb a Magne B6 (vagy magnézium pezsgőtabletta) bevétele segített, de már ezek sem és semmi nem segít... Vérkép MCV-t leszámítva rendben, EKG rendben, minden rendben és mégis ilyen gondok vannak... Valaki tanácsoljon valamit... Senki nem tud semmit mondani, mert vizsgálatok rendben, "nem tudják mitől lehet"...

Béres vas készítmény szedése, Magne B6, C és D vitamin szedése nem segít, semmi nem segít.

Rendkívül megköszönném annak, aki megoldást tudna találni a problémámra, meg kell azt is mondanom, hogy a 8-9 ezer Ft-os "ettől tuti meggyógyulsz" MLM úton értékesített tablettákkal kapcsolatban szkeptikus vagyok mert amikor nagy ritkán belementem ilyesmibe, sosem segítettek ezek.



2015. febr. 5. 17:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen amikor vasat veszek be, nem merek mellé C vitamint szedni egyáltalán, mert félek az esetleges vasmérgezéstől, úgy olvastam a C vitamin tabletták leírásában, hogy segíti a vas felszívódását és nagyon óvatosan kell eljárni C vitamin és vas együttes szedésekor, vagy nem is lehet a kettőt együtt alkalmazni...
2015. febr. 5. 18:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Vashiányos vérszegénységről akkor beszélünk, ha anaemia is fennáll, azaz a hemoglobin érték alacsony. Nálad ez nincs, tehát biztosan nem vagy vashiányos vérszegény.


A vashiányos vérszegénységet megelőzi pár állapot, amikor még nem beszélhetünk anaemiáról, mivel a hemoglobinszint még rendben van, de a vasraktárak már fogyóban vannak/kimerültek.

De ezeket az állapotokat más jelzi (alacsony szérum vas, magas vaskötő kapacitás, alacsony transzferrin-szaturáció, alacsony ferritin). Ha ezek rendben vannak, akkor nem ez a gond.

2015. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy vérszegénység a gond és ezzel áll összefüggésben az alvás közben fellépő lábizomgörcs, amire már nem tudom mit szedjek, elviselhetetlen.
2015. febr. 5. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:
calcium??
2015. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben van az is elvileg.

Milyen hatékony multivitamin készítmény van, ami kalciumot is, magnéziumot is, káliumot is és mindent tartalmaz ami ezt okozhatja? Mi a neve?

2015. febr. 5. 19:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Amióta Moksa cseppet szedek vas többletem van, próbáld ki. Előtte mindig vashiányom volt hiába szedtem bármit. Az sem mindegy milyen multivitamint szedsz, miben miből mennyi van. A Calivita mega 500-ban midnenből elegendő a mennyiség.
2015. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!